Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Umowa na produkcję elementów armat L44

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 21 lipca 2021

Dzisiaj, 21 lipca 2021, w Stalowej Woli prezes zarządu Huty Stalowa Wola Bartłomiej Zając i prezes zarządu Rheinmetall Waffe Munition GmbH Roman Koehne (na zdjęciu od lewej) podpisali umowę licencyjną na produkcję elementów armat L44. Podpisana umowa dotyczy udzielenia licencji na okres 20 lat. Zakres licencji obejmuje produkcję luf kal. 120 mm do czołgów Leopard 2 znajdujących się w wyposażeniu Sił Zbrojnych RP oraz nabycie kompetencji w celu włączenia HSW w łańcuch dostaw Rheinmetalla.

/ Zdjęcie: HSW

Obecnie HSW może wytwarzać lufy kalibru od 30 mm do 155 mm oraz długości do 9 m. W Stalowej Woli już od kilku lat produkowane są lufy do 120-mm moździerzy Rak, 155-mm samobieżnych armatohaubic Krab i moździerzy ciągnionych (Połączenie HSW z WZInż, 2021-07-20).

Uzyskana licencja na produkcję luf do czołgów sprawia, że HSW będzie dysponować od tego momentu całym spektrum artyleryjskiej produkcji lufowej oraz zyskuje zupełnie nowe kompetencje i możliwości biznesowe w zakresie produkcji luf czołgowych. Dla naszej spółki jest to kolejny kamień milowy w budowaniu wyspecjalizowanej produkcji wojskowej na rzecz Wojsk Lądowych. Produkcja luf do czołgów poszerza naszą aktywność w projektach pancernych – powiedział Bartłomiej Zając.

Podpisana dziś umowa to kolejny krok w rozwoju naszej współpracy z HSW, z której jesteśmy bardzo zadowoleni. Huta Stalowa Wola to profesjonalny partner i jesteśmy gotowi do dalszego jej rozszerzania na kolejne typy nowoczesnego uzbrojenia czołgowego w wypadku podjęcia przez MON decyzji o uzbrojeniu polskich czołgów w nowe typy armat kal. 120 mm lub 130 mm – dodał Roman Koehne (Dwa kolejne Leopardy 2PL, 2021-06-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.