Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

KLM wdrażają Upload@Home

Lotnictwo cywilne, 30 lipca 2021

Pasażerowie KLM mogą teraz wcześniej sprawdzić na wybranych trasach, czy posiadają wszystkie niezbędne dokumenty podróżne związane z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Holenderskie towarzystwo uruchomiło nowe internetowe narzędzie pod nazwą Upload@Home, za pomocą którego przeprowadza weryfikację dokumentów podróżnych związanych ze stanem zdrowia pasażerów, wymaganych przez kraj docelowy podróży.

KLM przygotowały aplikację Upload@Home, aby pomóc swoim pasażerom odpowiednio przygotować się do lotu i zredukować stres związany z podróżą / Zdjęcie: KLM

Podróżni korzystający z Upload@Home mogą z kilkudniowym wyprzedzeniem uzyskać potwierdzenie, że ich dokumenty związane z SARS-CoV-2, wymagane przy wjeździe do kraju docelowego, są prawidłowe i kompletne. Dodatkowo, wcześniejsza weryfikacja dokumentów pozwala na przyspieszenie procedur kontrolnych na lotniskach.

Nowa usługa jest na razie dostępna w przypadku wszystkich lotów KLM do Amsterdamu, a także na lotach z Amsterdamu i przez Amsterdam do: Curaçao, Dubaju, Limy, St Martin, Stambułu, Niemiec i Hiszpanii. Wkrótce KLM planuje stopniowo udostępniać Upload@Home na kolejnych trasach. Usługa jest bezpłatna, a podróżni mogą z niej skorzystać dobrowolnie.

 

Pasażerowie, którzy posiadają bilety na lot do jednego ze wspomnianych miejsc, otrzymują e-mail z zaproszeniem do skorzystania z usługi Upload@Home. Wymagane dokumenty dotyczące koronawirusa SARS-CoV-2 należy przekazać do KLM drogą elektroniczną, poprzez stronę KLM najpóźniej do 5 godzin przed wylotem. Wynik weryfikacji jest wysłany e-mailem, zwykle w ciągu jednej godziny. Pracownicy KLM przeprowadzający kontrolę pracują w godzinach 06:00 – 22:00.

Podróżni, którzy wcześniej sprawdzili swoją dokumentację zdrowotną online za pośrednictwem Upload@Home, po przybyciu na lotnisku nie muszą przechodzić ponownej weryfikacji i okazują do kontroli jedynie kartę pokładową oraz dowód tożsamości / paszport i ewentualnie wizę. KLM zalecają jednak, aby zawsze posiadać ze sobą wydrukowane kopie wymaganych dokumentów związanych z SARS-CoV-2, ponieważ mogą być one wymagane na dalszym etapie podróży, ds. w  miejscu docelowym.

Ze względu na różniące się między krajami wymogi wjazdowe, które dodatkowo często się zmieniają, obecne podróże są skomplikowane i stresujące. KLM dokładają wszelkich starań, aby ułatwiać życie swoich pasażerów, dlatego opracowaliśmy internetową weryfikację dokumentów Upload@Home. Dzięki niej, nasi podróżni zyskują pewność, że są dobrze przygotowani do podróży, zanim jeszcze przyjadą na lotnisko – powiedział Boet Kreiken, wiceprezes wykonawczy ds. doświadczenia klienta (Egzotyczne propozycje KLM, 2021-05-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.