Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwszy UH-72B dla ARNG

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 13 września 2021

Airbus Helicopters przekazał 8 września 2021 lotnictwu US Army National Guard (Gwardii Narodowej Wojsk Lądowych Stanów Zjednocznych Ameryki) pierwszy śmigłowiec UH72B Lakota wyprodukowany w zakładzie w Columbus w stanie Mississippi. To pierwszy z 18 wiropłatów tego typu, jakie otrzyma ANG.

Pierwszy śmigłowiec UH72B Lakota przeznaczony dla lotnictwa US Army National Guard / Zdjęcie: Dianne Bond

Wraz z przyjęciem UH-72B Lakota do służby, US Army zwiększają zdolności ratowania życia, ochrony społeczności lokalnych i niesienia pomocy w przypadku katastrof, gdy jest to najbardziej potrzebne. Lakota służy naszym wojskom lądowym od ponad 15 lat. Cieszymy się, że będziemy mogli korzystać z najnowszych technologii i osiągów nowego wariantu UH-72B bez ponoszenia kosztów dodatkowych badań i rozwoju – powiedział pułkownik Calvin Lane, kierownik projektu śmigłowców użytkowych w US Army.

UH-72B to najnowsze wcielenie sprawdzonego na rynku komercyjnym EC145, który w 2006, wraz z podpisaniem pierwszego kontraktu na Lakoty, przeistoczył się w lekki śmigłowiec wojskowy.

W konstrukcji tej inżynierowie Airbusa zastosowali rozwiązania techniczne, które zwiększają zarówno bezpieczeństwo lotu, jak i osiągi, w tym pięciołopatowy wirnik nośny, śmigło sterujące Fenestron, silniki Safran Arriel 2E i pakiet awioniki Helionix obejmujący zdwojonego czteroosiowego autopilota zapewniającego właściwe parametry lotu i chroniącego śmigłowiec przed przekroczeniem ograniczeń eksploatacyjnych, umożliwiającego automatyczny start i przejście do zawisu (ARNG zamawia UH-72B , 2020-08-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.