Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne UH-72A dla US Army

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Przemysł lotniczy, 12 marca 2018

Airbus Helicopters otrzymał kontrakt o wartości ok. 273 mln USD (932 mln zł) na dostawę 35 dodatkowych śmigłowców UH-72A Lakota dla United States Army (wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych). Umowa obejmuje także instrukcje obsługi technicznej i instrukcje użytkowania w locie oraz zarządzanie programem.

US Army zamówiły 35 śmigłowców wielozadaniowych UH-72A Lakota / Zdjęcie: Airbus

17 śmigłowców UH-72A Lakota przeznaczonych zostanie dla skrzydła lotnictwa w Ft. Rucker do szkolenia wstępnego, a 18 wiropłatów używanych będzie do szkolenia obserwatorów / kontrolerów w wojskowych ośrodkach szkolenia bojowego.

Airbus produkuje Lakoty w zakładach w Columbus, w stanie Mississippi. Od 2007 producent  dostarczył US Army ponad 412 UH-72A. Początkowo planowano, że zastąpią one wiropłaty Bell UH-1 Iroquois używane do wsparcia misji humanitarnych. W 2014 wojsko postanowiło kupić 155 dodatkowych Lakot, do zastąpienia szkolnych TH-67 Creek i jako uzupełnienie floty lekkich śmigłowców wielozadaniowych.

UH-72A używane są przez Amerykanów do różnorodnych operacji wojskowych, w tym patrolowania granic, ewakuacji medycznej, transportu żołnierzy i VIP-ów i lekkich ładunków oraz zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego. W ciągu ostatnich kilku miesięcy śmigłowce brały udział w zwalczaniu pożarów w Kalifornii i niosły pomoc ofiarom huraganów Irma i Harvey.

Zamówienie na 35 dodatkowych śmigłowców da nowe zajęcie pracownikom zakładów w Columbus. Ostatni z zamówionych dotychczas UH-72A opuścił tamtejszą wytwórnię 28 lutego (400. Lakota dla US Army , 2017-10-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.