Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kadrowe problemy US Air Force

Lotnictwo wojskowe, 11 marca 2016

W wojskach lotniczych USA brakuje ponad 500 pilotów wielozadaniowych samolotów bojowych.

W 2022 Amerykanom brakować ma ponad 800 pilotów wielozadaniowych samolotów bojowych / Zdjęcie: US Air Force

Jak poinformowało opinię publiczną Dowództwo US Air Force, borykają się one z poważnym brakiem pilotów wielozadaniowych samolotów bojowych. Obecnie Amerykanom brakuje ponad 500 lotników. W 2022 sytuacja ma być jeszcze gorsza – wówczas brakować ma ponad 800 pilotów (Pierwsza eskadra F-22 z AIM-9X , 2016-03-08, Symulowane przebazowanie F-35A, 2016-02-12).

Powodem takiego stanu rzeczy jest malejąca liczba eskadr liniowych, które co są w stanie wyszkolić zaledwie 4 pilotów rocznie. W latach 1990-1991 USAF miały na stanie ich ponad 100. Obecnie – zaledwie 54. Dla porównania – WWS FR dysponują 40 eskadrami, a Wojska Lotnicze Armii Ludowo-Wyzwoleńczej ChRL – 180. Co więcej, według raportu Rand Corporation, Amerykanie nie są w stanie wyszkolić wystarczającej liczby pilotów wojskowych (Raytheon dołącza do konkursu T-X, 2016-02-23).

W efekcie wojskom lotniczym USA brakuje doświadczonych pilotów, którzy zajmowaliby się planowaniem, próbami i szkoleniem. Oprócz tego wielu z nich odchodzi do cywila, aby kontynuować karierę w liniach lotniczych.

W celu rozwiązania problemu Dowództwo USAF zamierza kierować młodych lotników na szkolenie do jednostek rezerwy i Gwardii Narodowej. Dodatkowo, w przyszłym roku, wdrożony zostanie plan, mający na celu zatrzymanie w służbie tak wielu doświadczonych pilotów samolotów wielozadaniowych, jak to możliwe.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.