Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

ROSY trafi na ciężarówki MAN

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 01 października 2021

Bundeswehra zamówiła 540 zestawów maskowania z granatami multispektralnymi ROSY (Rapid Obscuring System). Wyposażenie trafi na samochody ciężarowe RMMV. Jest to największe jednorazowe zamówienie tego systemu.

Zastosowanie systemów maskowania ma zwiększyć bezpieczeństwo pojazdów i sprzętu wojskowego w czasie działań / Zdjęcie: BAAINBw

W skład każdego zestawu ROSY wejdą 2 wyrzutnie z 5 granatami gotowymi do użycia i 2 magazynkami umożliwiającymi ponowne użycie bez ręcznego przeładowania. Zasłona stawiana z użyciem ROSY zapewnia maskowanie w kilku zakresach podczerwieni, przed obserwacją urządzeniami optoelektronicznymi i przed laserem.

Zasłona tworzona jest za pomocą 40-mm multispektralnych granatów maskujących. Każdy z nich ma masę 540 g i zapewnia utrzymanie zasłony przez ponad 15 s. Ponadto oferowane są też inne typy granatów, tj. testowe, z gazem łzawiącym, hukowo-błyskowe i szkolne.

Wyposażenie trafi na ciężarówki w odmianie opancerzonej i nieopancerzonej. 150 zestawów ROSY ma zostać dostarczonych do listopada br. Pozostałe 390 trafi na pojazdy do końca października 2022. Jednym z podstawowych celów tego zakupu Bundeswehry jest oddelegowanie nowoczesnych i doposażonych ciężarówek na potrzeby sił bardzo wysokiej gotowości VJTF NATO w 2023 (Pierwsze Leopardy 2A7V w służbie, 2021-09-17, Przygotowanie SpZ Puma do VJTF, 2021-03-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.