Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dodatkowe szkolenie podwodniaków US Navy

Marynarka wojenna, 22 listopada 2021

Dowódca sił podwodnych US Navy (marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych Ameryki) wadm. Bill Houston i dowódca sił podwodnych Floty Pacyfiku kadm. Jeffrey Jablon zarządzili dodatkowe szkolenie z bezpiecznej nawigacji dla wszystkich załóg okrętów podwodnych. Jest to pokłosie analizy przyczyn wypadku USS Connecticut (SSN-22), który zderzył się z podwodną skałą na Morzu Południowochińskim.

Szkolenie z nawigacji w symulatorze mostka okrętu podwodnego typu Ohio / Zdjęcie: US Navy

Wadm. Houston powiedział, że jedną z przyczyn wypadku były oczywiste błędy załogi w nawigowaniu okrętem podwodnym. Dodał, że wymogi marynarki wojennej w tym względzie są bardzo surowe, a dowództwo okrętu nie dochowało należytych standardów. W związku z tym dowódca, pierwszy oficer i pierwszy bosman (chief of the boat) USS Connecticut zostali usunięci ze stanowisk.

W ramach szkolenia marynarzom zostaną przypomniane procedury związane z planowaniem nawigacyjnym rejsu i zarzadzaniem ryzykiem. Szczegóły programu szkolenia są niejawne. Szkolenie nie wpłynie na wstrzymanie bieżących operacji amerykańskich okrętów podwodnych.

W czasie wypadku, do którego doszło 2 października 2021, została uszkodzona część dziobowa USS Connecticut, w tym niektóre zbiorniki balastowe. Z tego powodu okręt musiał przez tydzień iść na Guam w wynurzeniu. W tej chwili jednostka nadal znajduje się na Guam, gdzie przechodzi prowizoryczną naprawę mającą przygotować ją do przejścia przez Pacyfik do stoczni w stanie Waszyngton na zachodnim wybrzeżu USA (Przyczyny wypadku USS Connecticut, 2021-11-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.