Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Horstman zmodernizuje zawieszenie Challengeów

Transakcje, Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 23 listopada 2021

Horstman Group poinformowała o podpisaniu umowy z brytyjskim resortem obrony na remont i modernizację zawieszenia ciężkich pojazdów gąsienicowych. Jest to jedno z przedsięwzięć modernizacyjnych w ramach programu Heavy Armour Automotive Improvement Programme (HAAIP). Wartości zawartej umowy nie ujawniono.

Dzięki realizacji programu HAAIP podwozia czołgów Challenger 2 będą lepiej przygotowane do głębokiej modernizacji do wersji Challenger 3 / Zdjęcie: British Army

Spółka przeprowadzi prace nad zawieszeniem czołgów podstawowych Challenger 2 i pojazdów specjalistycznych osadzonych na podwoziu Challengera 2, takich jak wozy zabezpieczenia technicznego CRARRV, wozy inżynieryjne Trojan i mosty towarzyszące Titan. Kontrakt zakłada podniesienie standardu zawieszenia hydropneumatycznego Hydrogas do najnowszej, 3. generacji. Wpłynie ono na poprawę charakterystyk jezdnych i stabilności podwozia.

Dzięki realizacji programu HAAIP podwozia czołgów Challenger 2 będą lepiej przygotowane do głębokiej modernizacji do wersji Challenger 3. Zakłada ona m.in. zastosowanie całkowicie nowej wieży z armatą gładkolufową L55A1 kal. 120 mm. Kontrakt na modernizację 148 czołgów o zawarto z Rheinmetall BAE Systems Land (RBSL) w maju br. Jego wartość to ok. 800 mln GBP. Dostawy zmodernizowanych czołgów mają zostać zrealizowane w l. 2027-2030 (Testy Trophy MV na Challengerze 3, 2021-11-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.