Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przebudowana baza LPR w Białymstoku.

Służby państwowe, 17 stycznia 2022

Po wielu miesiącach zakończyła się wreszcie przebudowa bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. Umowa z wykonawcą obejmowała rozbudowę i przebudowę bazy oraz opracowanie projektu i zapewnienie tymczasowego miejsca postojowego śmigłowca. Ze względu na trwające prace, do grudnia 2021 śmigłowiec był przechowywany w hangarze namiotowym.

Najważniejszym udogodnieniem wprowadzonym w bazie LPR w Białymstoku jest elektryczna platforma jezdna do hangarowania śmigłowca / Zdjęcie: LPR

Kolejnym przedsięwzięciem była budowa strefy końcowego podejścia do lądowania i startu śmigłowca (FATO) wraz z oświetleniem nawigacyjnym. Całość inwestycji kosztowała ponad 4,2 mln zł.

Rozbudowę bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) w Białymstoku wraz z niezbędnymi elementami zagospodarowania terenu i infrastruktury technicznej oraz rozbiórkę istniejących elementów instalacji paliwowej zrealizowano w ramach projektu pn.: Wsparcie baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Etap 2, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Perspektywa 2014-2020 Infrastruktura i Środowisko.

Z kolei budowa FATO była elementem projektu pn.: Wsparcie baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – Etap 3, współfinansowanego ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (Rekordowy nalot LPR, 2022-01-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.