Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Learjety Liberty dla LPR

Służby państwowe, Przemysł lotniczy, 16 grudnia 2019

W Centrali Lotniczego Pogotowia Ratunkowego 13 grudnia została podpisana umowa na zakup dwóch nowych samolotów odrzutowych Bombardier Learjet 75 Liberty dla Samolotowego Zespołu Transportowego.

Dostawa pierwszego samolotu planowana jest do 13 marca 2021, a drugiego – do 13 czerwca 2021. W kwietniu 2021 planowane jest wprowadzenie pierwszego samolotu do służby / Zdjęcie: Bombardier

Zakup będzie realizowany w myśl przyjętej przez Radę Ministrów uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia Programu zapobieżenia negatywnym skutkom deficytu pilotów w Śmigłowcowej Służbie Ratownictwa Medycznego (HEMS) oraz modernizacji samolotowego zespołu transportowego w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

Nowe statki powietrzne umożliwią transport dwóch pacjentów jednocześnie w następującej konfiguracji: nosze-nosze, nosze-inkubator. Kabina medyczna zostanie wyposażona również w wysokiej klasy sprzęt do prowadzenia wentylacji zastępczej, monitorowania pacjenta oraz prowadzenia terapii ECMO (ciągłego pozaustrojowego natleniania krwi) na pokładzie.

Dzięki swoim osiągom samoloty Learjet 75 Liberty pozwolą na ewakuację medyczną poszkodowanych z odległych zakątków świata. W takiej sytuacji możliwe będzie zabudowanie dodatkowych noszy.

Zakup nowoczesnych statków powietrznych umożliwi nie tylko utrzymanie ciągłej, 24-godzinnej, gotowości operacyjnej zespołu transportowego, ale przede wszystkim pozwoli na podniesienie bezpieczeństwa oraz jakości udzielanych świadczeń medycznych. Pacjenci będą mogli liczyć na szybszy i bardziej komfortowy transport nawet na bardzo duże odległości bez konieczności dotankowywania.

Dostawa pierwszego samolotu planowana jest do 13 marca 2021, a drugiego – do 13 czerwca 2021. W kwietniu 2021 planowane jest wprowadzenie pierwszego samolotu do służby (Nowy Learjet 75, 2019-07-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra