Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przyspieszenie produkcji Tornado-G

Przemysł zbrojeniowy, 21 stycznia 2022

Zakłady NPO Spław w Tule i OAO Motowilichinskije Zawody w Permie wchodzące w skład holdingu Tiechnodynamika modernizują linię produkcyjną na potrzeby modernizacji 122-mm wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych BM-21 Grad do standardu Tornado-G. Pozwoli to przyspieszyć dostawy dla rosyjskich sił zbrojnych i odbiorców eksportowych.

Zmodernizowane wyrzutnie Tornado-G są w dużym stopniu zautomatyzowane, co zwiększyło ich potencjał bojowy / Zdjęcie: Rostiech

Modernizacja obejmuje procesy technologiczne i instalację nowoczesnego wyposażenia. Pozwoli to usprawnić produkcję komponentów Tornado-G. Jest to istotne nie tylko z powodu potrzeb rosyjskich sił zbrojnych, lecz również rosnącego zainteresowania zmodernizowanymi systemami wśród innych państw. Przewiduje się także zwiększenie zatrudnienia, co przyczyni się do wykorzystania pełnych mocy produkcyjnych obu zakładów.

Obecnie przedsiębiorstwa są na etapie uruchamiania pierwszych urządzeń i aktualizacji infrastruktury informatycznej (w tym dokumentacji projektowej i technologicznej, informacji finansowo-ekonomiczno-księgowych i budowy sieci wymiany danych).

Tiechnodynamika zarządza zakładami w Permie od marca 2020. Aby utrzymać i rozwijać możliwości produkcyjne w OAO Motowilichinskije Zawody zainwestowano 2 mld rubli (104,4 mln zł). Zakupiono nowoczesne obrabiarki CNC do frezowania, toczenia, walcowania i innych prac.

Zmodernizowane Tornado-G są wyposażone w nowoczesny system kierowania ogniem, odbiornik układu nawigacji satelitarnej i automatyczny system naprowadzania i odpalania uzbrojenia. Automatyzacja pozwoliła znacząco przyspieszyć działanie artylerii rakietowej, zwiększyć przeżywalność wyrzutni i zmniejszyć obsługę z 6 do 2-3 żołnierzy. Ponadto do ich arsenału dodano także 3 typy nowej amunicji rakietowej (Tornado-G dla wojsk powietrznodesantowych , 2021-11-23).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.