Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wsparcie brytyjskich Apache

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Transakcje, 24 stycznia 2022

Boeing i Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii podpisały umowę w sprawie długoterminowego wsparcia, szkolenia personelu i obsługi floty 50 śmigłowców uderzeniowych AH-64E Apache British Army Air Corps (lotnictwa wojsk lądowych W. Brytanii). Informację tę przekazał Jeremy Quin, minister ds. zamówień obronnych, podczas wizyty w bazie Wattisham.

Dotychczas Boeing dostarczył British Army Air Corps 14 śmigłowców uderzeniowych AH-64E Apache. Dostawy wszystkich 50 zamówionych wiropłatów zostaną zakończone w 2024 / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Nie ma wątpliwości, że imponujące śmigłowce Apache pomogą Wojskom Lądowym w utrzymaniu zdolności do wygrywania bitew w przyszłych operacjach. Poza odgrywaniem kluczowej roli w naszej obronie, ta najnowocześniejsza technologia stworzy i wesprze setki miejsc pracy w Wielkiej Brytanii – powiedział minister Quin.

W ramach nowego kontraktu o wartości 348 mln USD na wieloletnie usługi wsparcia i szkolenia, Boeing będzie ściśle współpracować z Army Air Corps w celu zapewnienia wsparcia technicznego i inżynierskiego oraz zarządzania łańcuchem dostaw i logistyką w bazie Wattisham. Boeing zapewni również szkolenie załóg lotniczych i służb inżynieryjno-lotniczych w swojej placówce w Middle Wallop.

Nowa umowa, która będzie obowiązywać do 2040, zapewni utworzenie ponad 200 miejsc pracy w W. Brytanii w ciągu pierwszych 4 lat, w tym ponad 165 w Centrum Lotnictwa Wojsk Lądowych w Middle Wallop i 45 w bazie Wattisham, oraz kolejne dziesiątki miejsc pracy u brytyjskich dostawców. Ponad 40 pracowników Boeinga współpracuje z personelem Army Air Corps przy prowadzeniu szkoleń w eksploatacji Apache.

Dodatkowo, szkolenie i wsparcie AH-64E otworzy nowe możliwości dla całego łańcucha dostaw Boeinga w Wielkiej Brytanii. Kuehne & Nagel z siedzibą w Yeovil będzie zarządzać magazynem w Wattisham z wysuniętym składem w Middle Wallop, co przełoży się na stworzenie 45 nowych miejsc pracy. H&S Aviation jako podwykonawca GE Aviation będzie wykonywać naprawy i obsługi silników w Portsmouth.

W ramach tej samej umowy Pennant z siedzibą w Cheltenham dostarczy dodatkowe syntetyczne urządzenia szkoleniowe dla Boeinga, w tym nowe, ulepszone trenażery procedur kompatybilne z AH-64E, co pozwoli na zachowanie w okolicy prawie 50 miejsc pracy.

2 z 3 urządzeń do szkolenia personelu obsługowego AH-64E są już w Wielkiej Brytanii. Pierwsze zostało uznane za gotowe do szkolenia pod koniec 2020, a drugie jest w trakcie testów i instalacji. Trzecie i ostatnie urządzenie ma zostać dostarczone w 2022 (Pierwsze brytyjskie AH-64E dostarczone , 2020-11-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.