Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wielka Brytania kupi AH-64E

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 lipca 2016

Wielka Brytania zakupi nowe śmigłowce uderzeniowe AH-64E Guardian. Wartość transakcji wyniesie 2,3 mld USD.

Wielka Brytania kupi 50 śmigłowców uderzeniowych AH-64E Guardian / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Na tegorocznym salonie lotniczym w Farnborough ministerstwo obrony Wielkiej Brytanii potwierdziło decyzję o kupnie 50 nowych śmigłowców uderzeniowych AH-64E Guardian. Wartość transakcji wyniesie ok. 2,3 mld USD (9,2 mld zł). Wiropłaty zostaną zakupione bezpośrednio od producenta – amerykańskiego Boeinga (Brytyjskie AH-64E od Boeinga?, 2016-05-30).

Anonsowane dziś porozumienie zakłada, że pierwszy AH-64E opuści linię montażową zakładów Boeinga w Mesa w Arizonie ok. 2020. Dwa lata później brytyjskie Guardiany uzyskają wstępną zdolność operacyjną. Kontrakt na dostawę wiropłatów zostanie zrealizowany w ramach rządowego programu Foreign Military Sales. Pośrednikiem w realizacji przedsięwzięcia będzie US Army.

Porozumienie zakłada też dostawę pakietu części zamiennych i dokumentacji technicznej, niezbędnych do obsługi bieżącej Guardianów. Amerykański producent dostarczy też materiały dydaktyczne i syntetyczne urządzenia szkoleniowe dla pilotów i personelu obsługowego.

Za wsparcie techniczne floty nowych śmigłowców uderzeniowych odpowiadać mają brytyjskie przedsiębiorstwa, w tym lokalna filia koncernu Leonardo-Finmeccanica. Rząd w Londynie uważa, że realizacja tego pomysłu pozwoli na utrzymanie ok. 350 miejsc pracy. Umożliwi też zachowanie grupy specjalistów zatrudnionych do obsługi wiropłatów WAH-64, które są obecnie eksploatowane przez Army Air Corps (AAC, lotnictwo wojsk lądowych W. Brytanii, Modernizacja brytyjskich Apache , 2015-08-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.