Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozwój Wizz w Albanii

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 04 lutego 2022

Linie Wizz Air ogłosiły dzisiaj, 4 lutego 2022, dodanie dwóch nowych samolotów do swojej bazy w Tiranie, w Albanii. Umożliwi to węgierskiemu towarzystwu uruchomienie dwóch nowych tras z Tirany do Friedrichshafen i Rimini. Obydwa połączenia zostaną zainaugurowane 15 kwietnia 2022 i będą obsługiwane w poniedziałki i piątki.

/ Zdjęcie: Port lotniczy Kukës Zayed

W wyniku tej inwestycji przewoźnik rozpocznie również loty do i z międzynarodowego lotniska Kukës. 1 czerwca 2022 rozpoczną się rejsy do Karlsruhe/Baden-Baden   (środy i niedziele). Dwa dni później wykonany zostanie pierwszy lot do Bazylei-Miluzy-Fryburga (poniedziałki i piątki). Od 4 czerwca 2022 samoloty Wizz startujące z Kukës będą docierały do Memmingen/Monachium West i Wiednia (wtorki i soboty).

Wizz Air rozpoczęły działalność w Albanii w kwietniu 2017 i przewiozły w tym czasie ponad 500 000 pasażerów. Wraz z dzisiejszym ogłoszeniem, do lata 2022, linia będzie posiadała w bazie w Tiranie flotę składającą się z 8 samolotów (3 nowe trasy Wizz Air, 2021-12-22).

Przemawiając na konferencji prasowej József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air, powiedział: Przekazujemy dziś wspaniałe wiadomości dla podróżnych z Albanii i tych, którzy chcą odwiedzić ten kraj. Ogłaszamy dodanie kolejnych samolotów do bazy w Tiranie, a także Kukës do siatki połączeń Wizz Air. Dzisiejsze ogłoszenie to więcej możliwości podróżowania, więcej niskokosztowych tras, nowe miejsca pracy i nasze wsparcie dla rozwoju turystyki w Albanii.

Edi Rama, premier Albanii, dodał: Z radością dowiadujemy się, że linia lotnicza Wizz Air rozpocznie loty z lotniska Kukës Zayed. Nowe lotnisko Kukës miało być lotniskiem niskobudżetowym od samego początku, kiedy powstała ta strategiczna inwestycja. Dlatego też rozpoczęcie lotów Wizz Air z Kukës do Austrii, Szwajcarii i dwóch miast w Niemczech, to bardzo ważna wiadomość dla Albańczyków, którzy chcą podróżować niskokosztowo.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.