Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

430 A320neo dla Indigo Partners

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Imprezy branżowe, 15 listopada 2017

Spółka Indigo Partners (niemająca żadnych powiązań z indyjskimi liniami IndiGo) zawarła z Airbusem podczas wystawy w Dubaju porozumienie w sprawie zakupu 430 samolotów rodziny A320neo (273 A320neo i 157 A321neo). Ich odbiorcami będą cztery linie niskokosztowe: amerykańskie Frontier Airlines, chilijskie JetSMART, meksykańskie Volaris i węgierskie Wizz Air. Samoloty trafią do nich po finalizacji odpowiednich umów.

Samoloty zakupione przez Indigo Partners trafią do Frontier Airlines, JetSMART, Volaris i Wizz Air / Ilustracja: Airbus

Porozumienie, którego wartość szacowana jest na 49,5 mld USD (prawie 179 mld zł) zawarli Bill Franke z Indigo Partners i dyrektor operacyjny Airbus Commercial Aircraft ds. klientów John Leahy. Jest to największe w historii zamówienie na samoloty wąskokadłubowe produkowane przez koncern z Tuluzy.

To znaczące zamówienie na 430 dodatkowych samolotów podkreśla nasze optymistyczne spojrzenie na potencjał wzrostu naszej rodziny tanich linii lotniczych, a także nasze zaufanie do rodziny A320neo jako bazy dla tego wzrostu. Nasze linie lotnicze wiedzą, że wspaniały samolot w połączeniu z doskonałym biznesplanem stworzy wartość dla naszych klientów. Z niecierpliwością czekamy na komfort i niskie ceny dla większej liczby pasażerów na całym świecie, ponieważ Wizz Air, Volaris, JetSMART i Frontier nadal się rozwijają – powiedział Bill Franke.

Indigo Partners od wielu lat jest wspaniałym klientem Airbusa. Zamówienie na 430 samolotów jest niezwykłe, ale jest to szczególnie satysfakcjonujące dla nas wszystkich w Airbusie, gdyż pochodzi od grupy profesjonalistów lotniczych, którzy znają nasze produkty, a także ludzi z Indigo Partners – dodał John Leahy powiedział.

Na uroczystości obecnie byli także prezesi poszczególnych towarzystw: Enrique Beltranena (Volaris), Barry Biffie (Frontier Airlines), Estuardo Ortiz (JetSMART) i József Váradi (Wizz Air). Poinformowali oni, że zamówienie zostanie podzielone następująco: Wizz Air – 72 A320neo, 74 A321neo (Z Wizz Air z Katowic do Aten, 2017-10-16); Frontier – 100 A320neo, 34 A321neo (Pierwszy A320neo dla Frontier, 2016-10-20); JetSMART –  56 A320neo, 14 A321neo i Volaris – 46 A320neo, 34 A321neo (Volaris kolejnym użytkownikiem A320neo, 2016-09-13). Bill Franke dodał, że silniki dla w/w samolotów zostaną wybrane w późniejszym terminie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.