Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Drugie strzelanie AGM-88G

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 08 lutego 2022

Koncern Northrop Grumman poinformował o przeprowadzeniu drugiego strzelania przeciwradiolokacyjnego kierowanego pocisku rakietowego AGM-88G AARGM-ER z głowicą bojową. Tym razem jego nosicielem był wielozadaniowy samolot bojowy F/A-18F Super Hornet należący do US Naval Air Systems Command.

F/A-18F odpala kprlok AGM-88G AARGM-ER. Próbę przeprowadzono 21 stycznia 2022 / Zdjęcie: Northrop Grumman

W trakcie próby AGM-88G został odpalony z samolotu lecącego nad terenem poligonu morskiego Point Mugu, w pobliżu wybrzeży południowej Kalifornii. Następnie AARGM-ER wykrył i zniszczył cel (emiter promieniowania radiolokacyjnego) znajdujący się na lądzie.

Druga próba w locie zweryfikowała zdolność AARGM-ER do wykrycia, identyfikacji, zlokalizowania i zwalczania lądowej stacji radiolokacyjnej systemu obrony powietrznej z dużej odległości – skomentował kmdr A.C. Dutko.

Zgłoszenie wstępnej zdolności operacyjnej AARGM-ER planowane jest w roku budżetowym 2023. Do przenoszenia AGM-88G przystosowane będą samoloty wielozadaniowe F/A-18E/F Super Hornet i F-35A/B/C Lightning II oraz samoloty walki elektronicznej EA-18G Growler (Próby elementów SiAW, 2021-12-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.