Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozwój Eurowings w Gdańsku

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 17 lutego 2022

W końcu lutego br. linie Eurowings planują wznowienie lotów na trasie Düsseldorf – Gdańsk, a wiosną uruchomienie połączenia Sztokholm – Gdańsk.

W tegorocznej siatce połączeń linii Eurowings z Gdańska mają znaleźć się Düsseldorf i Sztokholm / Zdjęcie: Marcin Sigmund

28 lutego br. niemiecki przewoźnik ma wznowić loty z Düsseldorfu do Gdańska, wykonywane początkowo 2 razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Od 23 maja częstotliwość rejsów ma wzrosnąć do 4 w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. 

Miesiąc później, 29 marca br., Eurowings mają zainaugurować regularne loty między Gdańskiem a lotniskiem Sztokholm-Arlanda. Rejsy na tej trasie mają być wykonywane 2 razy w tygodniu, we wtorki i soboty.

Pasażerowie lecący z Gdańska będą mieli możliwość przesiadki w Dusseldorfie na inne loty Eurowings, m.in. do Grecji, Dominikany i Kenii, na Majorkę, Malediwy, Zanzibar, czy Barbados.

Obecnie trasę z Gdańska do stolicy Szwecji obsługują już linie Norwegian Air Shuttle i Ryanair, operujące na lotnisko Sztokholm-Arlanda i WizzAir latające na lotnisko Sztokholm-Skavsta.

Będące częścią grupy Lufthansa Eurowings to niemieckie tanie linie lotnicze z siedzibą w Düsseldorfie, których flota składa się z około 80 samolotów – w większości Airbusów A319 i A320, a także pary Boeingów 737-800 (Nowi klienci CSAT, 2022-01-13, Zima na gdańskim lotnisku , 2021-11-01, Swiss i Eurowings ponownie w Krakowie, 2021-06-07).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.