Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Hiszpania zamówi Spike LR2

Transakcje, Wojska lądowe, 18 lutego 2022

Według informacji portalu Infodefensa Ministerstwo Obrony Hiszpanii ma wkrótce zamówić dodatkowe ppk Spike LR2. W ramach programu Spike Fase II zakupionych zostanie 168 wyrzutni CLU i 1680 ppk, które pozwolą zastąpić używane przez Hiszpanów ppk BGM-71 TOW.

W dostawy Spike LR2 zaangażowany zostanie lokalny przemysł zbrojeniowy / Zdjęcie: MO Hiszpanii

Program pozyskania nowych ppk jest na zaawansowanym etapie. W najbliższym czasie ma zostać uruchomione finansowanie, co umożliwi realizację zakupu. Zakup najnowszej wersji używanych od ponad dekady ppk Spike LR wpłynie na redukcję kosztów, częściową wymianę komponentów pomiędzy dwiema generacjami systemów, jak również ograniczy ryzyko związane z przedsięwzięciem. W dostawy zaangażowany ma zostać lokalny przemysł zbrojeniowy z przedsiębiorstwami Tecnobit i Expal na czele. Odpowiadały one za 60% wartości produkcji zamówionych wcześniej Spike LR na potrzeby Fuerzas Armadas de España (sił zbrojnych Hiszpanii).

Hiszpania zamówiła Spike LR w 2007. Zakupiono wówczas 260 wyrzutni CLU i 2600 ppk. Zastąpiły w służbie ppk Milan i M47 Dragon. 236 wyrzutni jest używanych przez Ejército de Tierra (wojska lądowe), zaś 24 przez Infantería de Marina (piechotę morską, Spike zintegrowany z M113A2 , 2021-03-23).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.