Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosomaki-S i amunicja dla WP

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 14 września 2020

Dzisiaj, 14 września, resort obrony i spółki polskiego przemysłu obronnego zawarły umowy na nowy sprzęt i amunicję dla Wojska Polskiego.

/ Zdjęcie: MON

Na mocy jednej z nich spółka Rosomak dostarczy Siłom Zbrojnym RP 60 kołowych transporterów opancerzonych Rosomak-S przystosowanych do przewozu zestawów przeciwpancernych pocisków Spike. Zostaną one wyposażone został w 2 przenośne wyrzutnie ppk Spike, środki łączności zewnętrznej i wielozakresowe pokrycie maskujące Berberys. Parametry techniczne pojazdu są identyczne jak dla używanej już w WP wersji bazowej z uwzględnieniem zdolności do pokonywania przeszkód wodnych. Rosomak-S zostanie dostarczony w wersji szeregowej i dowódczej. Wartość umowy opiewa na ponad 105 mln zł, a dostawy sprzętu przewidziane są na lata 2021-22 (MON zamówi 60 Rosomaków-S, 2020-05-04, Berberys-S dla SZ RP , 2017-07-06).

Natomiast spółka Mesko dostarczy WP 174 tys. szt. amunicji do armat małokalibrowych (głównie 30-mm do armat Bushmaster i 23-mm), 11 tys. szt. pocisków dla 152-mm armatohaubic Dana i 8 tys. szt. pocisków dla 122-mm haubic Goździk (Modyfikacja i naprawa Topaza, 2020-05-28).

Koszt zamówienia naboi do armat małokalibrowych wyniesie blisko 105 mln zł, a ich dostarczenie zaplanowano na lata 2020-23. Kontrakt na dostawę naboi dla armatohaubic Dana wyniesie niemal 76 mln zł, a dla haubic Goździk – 41,5 mln zł. Realizacja obydwu umów zaplanowana została na lata 2020-22.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.