Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Beneficjenci aukcji na 26. Balu Lotników

Imprezy branżowe, Lotnictwo cywilne, Lotnictwo wojskowe, Ludzie, 20 lutego 2022

Trwają przygotowania do 26. Balu Lotników i Polskiej Obronności. Inspektorat Sił Powietrznych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych wskazał właśnie beneficjentów aukcji, która odbędzie podczas Balu. To st. szer. Paweł Szymanek z 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim – ojciec półrocznej Igi, która urodziła się z rozszczepem wargi i podniebienia oraz innymi wadami rozwojowymi. Drugim beneficjentem jest sierż. Piotr Sobczyk z 25. BKPow. – ojciec 3,5-rocznej Leny, która urodziła się z wadami kardiologicznymi i innymi nieprawidłowościami rozwojowymi. Obie dziewczynki wymagają ciągłej troski i specjalnej opieki medycznej.

Aukcja, która odbędzie się podczas 26. Balu Lotników i Polskiej Obronności, ma pomóc zebrać środki na wsparcie leczenia obu dziewczynek. Warto przypomnieć, że do tej pory uczestnicy aukcji zebrali na pomoc znajdującym się w potrzebie lotnikom cywilnym i żołnierzom ponad milion złotych! Od kilku lat w przekazywaniu tych środków pomaga Fundacja Ludzi Lotnictwa (FL2) kierowana przez Janusza Chwiejczaka (XXV Bal Lotników i Polskiej Obronności, 2020-02-23).

Partnerem strategicznym 26. Balu Lotników i Polskiej Obronności jest Lockheed Martin. Wśród Partnerów głównych są polskie przedsiębiorstwa – Metal Master, Aviomet i Alioth Logistics. Wśród partnerów jest także Politechnika Śląska, Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, Bumco, Works 11 i Wilga. Do tego grona nadal dołączają nowe przedsiębiorstwa. O nowych partnerach Balu będziemy informować w kolejnych dniach.

W najbliższych dniach opublikujemy Katalog Darów Aukcyjnych. Na bieżąco coraz dłuższą listę darów można śledzić na stronie FL2 (https://fllotnictwa.org/aktualnosci/najnowsze-aktualnosci).

26. Bal Lotników i Polskiej Obronności rozpocznie się 26 lutego 2022 o 19:00 w salach bankietowych stadionu Legii Warszawa. Podczas Balu – zgodnie z tradycją – zostaną wręczone wyróżnienia dla najlepszych sportowców lotniczych i najlepszych lotników wojskowych za lata 2020-2021. Otrzymają oni również nagrody rzeczowe. Honorowe wyróżnienia odbiorą także laureaci Błękitnych Skrzydeł (Błękitne Skrzydła na Balu Lotników, 2022-02-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.