Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Coraz bliżej modernizacji brazylijskich EE-9

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 01 marca 2022

Dirección de Fabricación del Ejército Brasileño (Dyrektoriat brazylijskich wojsk lądowych ds. produkcji) wskazał konsorcjum, które będzie odpowiadać za modernizację opancerzonych wozów rozpoznawczych EE-9 Cascavel. Do kolejnego etapu programu modernizacji zakwalifikowało się konsorcjum złożone z przedsiębiorstw Akaer, Universal i Opto.

Zwycięskie konsorcjum Akaer, Universal i Opto ma zademonstrować brazylijskiemu resortowi obrony zdolność do przeprowadzenia modernizacji w zakładanym harmonogramie / Zdjęcie: Ejército Brasileño

Wyboru oferty dokonano na podstawie dokładnej analizy czterech przedstawionych propozycji przemysłu. Swoje oferty przedstawiło również konsorcjum przedsiębiorstw Ares i AEL, konsorcjum Equitrón i Safran, a także konsorcjum Norinco, Columbus, XCMG i Signma Delta Technology. Zwycięskie konsorcjum z Akaer na czele ma teraz zademonstrować zdolności technologiczne i przemysłowe do przeprowadzenia zaplanowanych prac modernizacyjnych zgodnie z zakładanym harmonogramem.

Modernizacja obejmie zwiększenie siły ognia pojazdów, poprawę świadomości sytuacyjnej załóg i pozwoli wydłużyć eksploatację Cascaveli o 15-20 lat. Wśród nowych elementów unowocześnianych wozów znajdzie się m.in. system kierowania ogniem z komputerem balistycznym i możliwością kierowania uzbrojeniem przez dowódcę, urządzenia optoelektroniczne, elektryczne napędy wieży oraz system dowodzenia i kierowania interoperacyjny z kto Guaraní (Brazylia testuje inżynieryjne Guarani , 2021-09-23).

Zmodernizowanych ma zostać nawet ponad połowa z 400 używanych przez Ejército Brasileño EE-9. Pierwsza partia obejmie 98 pojazdów (EE-9 Cascavel z ppk?, 2021-12-01).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.