Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

BRP Teresa Magbanua na Filipinach

Służby państwowe, Przemysł stoczniowy, 02 marca 2022

Na Filipiny dotarł pierwszy z dwóch zamówionych w Japonii wielozadaniowych okrętów patrolowych BRP Teresa Magbanua (9701). Jednostka weszła do Port Area w Manili. W najbliższym czasie ma zostać przyjęta do służby w Tanod Baybayin ng Pilipinas (filipińskiej straży wybrzeża).

BRP Teresa Magbanua w przeciwieństwie do japońskich odpowiedników nie jest uzbrojony / Zdjęcie: Tanod Baybayin ng Pilipinas

Dwa okręty patrolowe zostały zamówione na potrzeby Tanod Baybayin ng Pilipinas w ramach projektu Maritime Safety Capability Improvement Project Phase II realizowanego przez Departament Transportu Filipin. Jednostka będzie przeznaczona do działań antyterrorystycznych i antypirackich w ramach Grupy Zadaniowej Pagsasanay.

Patrolowiec został zbudowany w Japonii przez stocznię Mitsubishi Shipbuilding. Konstrukcyjnie bazuje na typie Kunigami budowanym dla Japońskiej Straży Wybrzeża. Okręt ma wyporność 1700 t, długość 97 m, zasięg 4000 Mm i rozwija prędkość 24 w. Nie jest jednak uzbrojony. Patrolowiec jest wyposażony w dwie łodzie inspekcyjne, zaś w jego rufowej części znajduje się pokład lotniczy i hangar (Filipiny zamówiły okręty patrolowe, 2020-02-09, Filipińskie patrolowce w linii, 2019-01-21).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.