Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rafael zaprezentuje ABS i ADO

Imprezy branżowe, Obrona powietrzna, Ćwiczenia, 20 kwietnia 2022

W czasie wystawy IT²EC w Londynie, która odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia br. Rafael zaprezentuje dwa oferowane systemy. Pierwszym z nich będzie po raz pierwszy prezentowany na żywo system szkoleniowy ABS, drugim zaś system optymalizacji obrony powietrznej Air Defence Optimizer (ADO). Oba są już użytkowane operacyjnie.

Podczas IT²EC po raz pierwszy na żywo zaprezentowany zostanie system szkoleniowy ABS, który pozwala tworzyć kompleksowy i realistyczny scenariusz na wszystkich poziomach operacyjnych

ABS jest rozwiązaniem szkoleniowym obejmującym elementy LVC (realne, wirtualne i wymyślone). Jest on wielodomenowy i pozwala tworzyć kompleksowy i realistyczny scenariusz na wszystkich poziomach operacyjnych. Integruje on i łączy wszystkie elementy scenariusza i przesyła je z miejsca kierowania i dowodzenia do każdego ćwiczącego żołnierza. Za jego pomocą możliwa jest organizacja ćwiczeń połączonych z udziałem wszystkich rodzajów sił zbrojnych i ćwiczeń wielonarodowych. Działa on całodobowo przez 7 dni w tygodniu.

System ten jest obsługiwany przez zaawansowany silnik doktryny, który umożliwia automatyzację doktryn oraz taktyk, technik i procedur (TTP) na każdym poziomie jednostki wojskowej. Dzięki integracji doktryny z silnikiem możliwe jest symulowanie szeregu zachowań operacyjnych od poziomu żołnierza do szczebla brygady.

System ADO ułatwia podejmowanie dokładnych i skutecznych decyzji w organizowaniu wielowarstwowej obrony powietrznej / Zdjęcie i ilustracja: Rafael

Drugi system – ADO – przeznaczony jest do zapewnienia zdolności planowania i prowadzenia prób. Ma on wspomagać dowódców podczas operacji w czasie rzeczywistym umożliwiając szkolenie za pomocą scenariuszy Co-jeśli? Stanowi on wzmocnienie zdolności wielowarstwowej obrony powietrznej dzięki optymalizacji rozmieszczenia elementów obrony powietrznej z użyciem sztucznej inteligencji i narzędzi do dogłębnej analizy opartych na symulacjach o dokładnym odwzorowaniu. ADO ułatwia podejmowanie dokładnych i skutecznych decyzji.

Rafael podczas wystawy zaprezentuje również inne opracowane technologie, takie jak technologie rozszerzonej rzeczywistości, symulacje oparte na grze, czy też zintegrowane trenażery uzbrojenia obrony powietrznej (Testy laserowego Iron Beam, 2022-04-16, Czechy kupują Spydery, 2021-09-29).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.