Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Holandia uzupełni zapasy amunicji

Transakcje, Przemysł zbrojeniowy, 30 kwietnia 2022

Holenderski resort obrony poinformował o przyspieszeniu zakupów amunicji o wartości przekraczającej 450 mln EUR (2,1 mld PLN). Pozwoli to uzupełnić jej zapasy i wzmocnić odstraszanie w ramach NATO. Bezpośrednim powodem decyzji o zakupach jest rosnący popyt na amunicję w związku z wojną na Ukrainie.

Przyspieszone dostawy będą realizowane w ramach programu Aanvulling munitievoorraden fase 2 / Zdjęcie: MO Holandii

Duże zużycie amunicji w konflikcie na Ukrainie i wsparcie Ukrainy dostawami amunicji z wielu państw powodują, że na świecie rosną potrzeby zakupów nowej amunicji. Przy ograniczonych możliwościach przemysłowych Holendrzy przewidują, że wkrótce zachodni przemysł amunicyjny osiągnie szczytową wydajność (bez ewentualnej rozbudowy), co przełoży się na dłuższe czasu realizacji zamówień. Stąd przyspieszenie zamówień (Więcej 155-mm artylerii dla Ukrainy, 2022-04-23).

Dostawy mają być realizowane w ramach obecnie trwającego obecnie programu Aanvulling munitievoorraden fase 2. Zakupiona zostanie amunicja małokalibrowa, przeciwpancerna, artyleryjska (moździerzowa i do armatohaubic), pociski przeciwlotnicze, amunicja dla śmigłowców szturmowych Apache i amunicja precyzyjna dla samolotów wielozadaniowych F-35A i 155-mm armatohaubic. Dostawy rozpoczną się pod koniec br. i potrwają do 2024.

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.