Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

NAC kupuje towarowe Embraery

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Transport lotniczy, 10 maja 2022

Nordic Aviation Capital (NAC), największa na świecie spółka zajmująca się leasingowa samolotów komunikacji regionalnej, podpisała z Embraerem porozumienie w sprawie zakupu do 10 nowych frachtowców, przebudowanych z samolotów pasażerskich rodziny E-Jet. Będą one pochodzić z floty E190/E195 użytkowanej przez NAC, a ich dostawy mają rozpocząć się w 2024.

Wizualizacja Embraera 190Fw barwach NAC / Ilustracja: Embraer

Norman C.T. Liu, prezes i dyrektor generalny Nordic Aviation Capital, powiedział: Z niecierpliwością oczekujemy współpracy z Embraerem nad opracowaniem bazy operatorów nowych frachtowców, ponieważ konwersje samolotów pasażerskich na towarowe są kluczowym elementem naszej strategii na przyszłość.

Arjan Meijer, prezes i dyrektor generalny Embraer Commercial Aviation, dodał: Wspaniale jest prowadzić interesy z NAC […]. Po uruchomieniu projektów E190F i E195F ogłoszenie NAC wskazuje na duże zapotrzebowanie na nasze frachtowce przebudowane z E-Jetów.

Johann Bordais, prezes i dyrektor generalny Embraer Services & Support, podkreślił: Istnieje bezprecedensowe zapotrzebowanie na fracht lotniczy, szczególnie w przypadku dostaw tego samego dnia i operacji zdecentralizowanych. To idealna misja dla frachtowców przebudowanych z E-Jetów (Frachtowce Embraera , 2022-03-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.