Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Cele pozorne C-GEM na AOC 2022

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, Walka elektroniczna, Imprezy branżowe, 10 maja 2022

Podczas wystawy Association of Old Crows (AOC) Europe 2022 odbywającej się w dniach 10-12 maja 2022 w Montpellier Rafael prezentuje system okrętowych celów pozornych C-GEM. W tym roku system ten pozytywnie przeszedł serię testów na pokładzie izraelskiej korwety typu Sa’ar 6.

Cele pozorne C-GEM generują zakłócenia w paśmie radiowym, zakłócające i mylące pociski przeciwokrętowe naprowadzane radarowo / Zdjęcie: Rafael

C-GEM obejmuje aktywne cele pozorne wystrzeliwane z wyrzutni na okręcie i generujące zakłócenia w paśmie radiowym. Mogą one zakłócać i mylić pociski przeciwokrętowe zbliżające się z wielu kierunków, niezależnie od manewrów okrętu.

Testy systemu przeprowadzone przez Ḥeil HaYam HaYisraeli (marynarkę wojenną Izraela) według komunikatu Rafaela zakończyły się sukcesem. Wyrzutnie C-GEM zamontowano na pokładzie jednej z korwet typu Sa’ar 6, zaś w przyszłości zostaną zintegrowane z wielowarstwowym system obrony powietrznej okrętów tego typu. C-GEM będzie stanowił kolejną warstwę systemów obronnych typu soft-kill i stanie się uzupełnieniem systemu typu hard-kill w postaci zestawu obrony powietrznej krótkiego zasięgu C-Dome (Strzelania C-Dome z INS Magen, 2022-02-22).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.