Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

15-lecie Ryanaira w Katowicach

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 13 maja 2022

Ryanair wczoraj (12 maja 2022), oficjalnie świętując 15-lecie operowania z międzynarodowego portu lotniczego Katowice w Pyrzowicach im. Wojciecha Korfantego, ogłosił największy w historii rozkład lotów. W katowickim porcie stacjonować będzie 7 samolotów Ryanaira, co pozwoli na utrzymanie 360 bezpośrednich miejsc pracy dla pilotów, członków załóg pokładowych oraz obsługi naziemnej i ok. 1200 miejsc pracy łącznie w Katowicach.

W sezonie Lato 2022 Ryanair zaoferuje z Katowic 14 tras, w tym 1 nową (do Wenecji) / Zdjęcie: Ryanair

W Katowicach, Michał Kaczmarzyk, Prezes Buzz – lini wchodzącej w skład Grupy Ryanair powiedział: Jako linia lotnicza nr 1 w Polsce i w Europie cieszymy się mogąc świętować 15-lecie operowania z Katowic i ogłosić największy w historii program lotów. W sezonie Lato 2022 będziemy wykonywali ponad 60 lotów tygodniowo (rozkładowo) na 14 trasach, w tym 1 nowej do Wenecji oraz wielu innych wakacyjnych kierunkach m. in. na Sardynię, Sycylię oraz Cypr. Nasz ruch rozkładowy będzie obsługiwany przez 2 samoloty, natomiast największy w historii program lotów charterowych aż przez 5 maszyn.

Artur Tomasik, Prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego dodał: Ryanair pierwsze połączenie z Katowic uruchomił w 2007, a w październiku 2019 otworzył tutaj bazę. Od początku obecności linii w Pyrzowicach nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Grupa Ryanair to profesjonalny, przewidywalny i stabilny partner biznesowy. Cieszymy się, że po trwającym dwa lata kryzysie wywołanym przez pandemię koronawirusa, linia tak szybko odbudowuje swoją ofertę na pyrzowickim lotnisku i kontynuuje dynamiczny rozwój bazy. Nasz port jest liderem w segmencie przewozów czarterowych w Polsce. W najlepszym w historii lotniska 2019 z 4,84 mln obsłużonych pasażerów, ponad 2 mln podróżowało na rejsach realizowanych na zlecenie touroperatorów. Już wtedy udział grupy Ryanair w tym ruchu był znaczący. Dzięki dodaniu w tym sezonie letnim piątego samolotu do obsługi połączeń czarterowych, udział grupy Ryanair w segmencie pyrzowickich czarterów zdecydowanie wzrośnie (50 mln pasażerów w Pyrzowicach, 2022-04-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.