Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wizz rozwija się na Malcie

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 18 maja 2022

Linie Wizz Air ogłosiły, że na podstawie Porozumienia w sprawie realokacji odpowiedzialności podpisanego 17 maja 2022 pomiędzy Agencją Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA) i maltańskim urzędem lotniczym (CAD), zamierza złożyć wniosek w EASA o uzyskanie certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC) dla swojej maltańskiej spółki zależnej oraz licencji operacyjnej (OL) w CAD.

/ Zdjęcie: Wizz Air

Z zastrzeżeniem potwierdzenia pozwoleń AOC oraz OL przez EASA i CAD, Wizz Air Malta może rozpocząć działalność w październiku 2022 z wykorzystaniem samolotów zarejestrowanych na Malcie (1000. A320neo z GTF dla Wizz, 2022-05-02).

Prezes Wizz Air József Váradi powiedział: Z radością ogłaszamy nasze plany utworzenia nowej linii lotniczej na Malcie. Wizz Air stale ocenia swoją strukturę biznesową i tworzy dodatkowe możliwości rozwoju w Europie i poza nią. Pomyślne utworzenie Wizz Air Malta w dalszej części roku przyczyni się do ugruntowania naszej silnej pozycji i wesprze nasze plany rozwoju w Europie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z EASA i maltańskim CAA w celu dalszych działań w związku z naszą aplikacją.

Patrick Ky, dyrektor wykonawczy EASA, dodał: Będzie to nowy krok w już ugruntowanej współpracy między EASA, CAD i Wizz Air. Ta nowa struktura, w której jedna grupa będzie obsługiwać wiele AOC z siedzibą w różnych państwach członkowskich, ale nadzorowana przez ten sam organ. Nie możemy się doczekać wspólnej pracy nad wydaniem tego zupełnie nowego AOC i dalszych działań nadzorczych.

Kpt. Charles Pace, dyrektor generalny CAD Malta, podkreślił: To dla nas zaszczyt, że Wizz Air wybrał Maltę jako jedno z głównych miejsc prowadzenia działalności. Wysiłek zespołowy i podejście CAD po raz kolejny okazały się zwycięską formułą. Chciałbym skorzystać z okazji, aby podziękować Wizz Air za zaufanie.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.