Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Eurosatory 2022: polskie roboty w Paryżu

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, Bezzałogowce, 16 czerwca 2022

W czasie trwających targów Eurosatory 2022 w Paryżu prezentowane są roboty oferowane przez polski Łukasiewicz PIAP, które znajdują odbiorców zarówno w kraju jak i za granicą.

Robot PIAP Fenix ma  masę z manipulatorem ok. 24 kg i może zwalczać improwizowane ładunki wybuchowe

Na wystawie znalazły się dwa roboty oferowane przez polskie przedsiębiorstwo: Fenix i Patrol. Pierwszy z nich służy do zadań z zakresu zwalczania improwizowanych ładunków wybuchowych (EOD). Może on działać w miejscach niedostępnych dla człowieka dzięki kołowo-gąsienicowemu układowi bieżnemu. Jego masa z manipulatorem to 24 kg (18 kg bez manipulatora). Udźwig manipulatora to 5 kg.

Za pomocą robota Patrol można neutralizować improwizowane ładunki wybuchowe i broń masowego rażenia o masie do 22 kg / Zdjęcia: Dawid Kozdra

Drugim prezentowanym bezzałogowcem był Patrol, służący do zwalczania improwizowanych ładunków wybuchowych i broni masowego rażenia. Jest to cięższy pojazd, którego masa dochodzi do 95 kg (z manipulatorem, kamerą główną i akumulatorem). Może on podnosić ładunku o masie do 22 kg. Bezzałogowiec może operować zarówno w terenie, jak też wewnątrz budynków (Sukces PIAP w SRC, 2022-04-13, Zakończenie dostaw RPP, 2021-12-28).

 

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.