Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwsze strzelanie Bradleyów w Finlandii

Strategia i polityka, Ćwiczenia, Wojska lądowe, 04 sierpnia 2022

Według niedawno opublikowanych informacji przez 3. Pancerny Brygadowy Zespół Bojowy (3th ABCT) z 4. Dywizji Piechoty US Army w drugiej połowie lipca przeprowadzone zostało pierwsze strzelanie z bwp M2A3 Bradley na terenie Finlandii. Ćwiczenie strzeleckie na fińskim poligonie Ninnisalo było nowym doświadczeniem zarówno dla Amerykanów, jak i gospodarzy.

W czasie ćwiczenia grupa fińskich żołnierzy obsługiwała amerykańskie bwp / Zdjęcie: US Army

Szkolenie fińskich i amerykańskich żołnierzy było elementem budowy dobrych relacji pomiędzy obydwoma państwami. Ma to również związek z trwającym procesem akcesji Finlandii do NATO. Finowie mogli zaobserwować jak amerykańscy żołnierze przygotowują teren ćwiczeń i prowadzą szkolenie ogniowe. Zwiększa to poziom zrozumienia i interoperacyjności wojsk. Dodatkowo grupa fińskich żołnierzy z batalionu jegrów z Satakunta z brygady Pori została podporządkowana 3th ABCT i szkoliła się z użyciem Bradleyów.

Amerykańskie pododdziały rozmieszczone w Europie, które ćwiczyły w Finlandii są podporządkowane V Korpusowi US Army. Stanowią część wysuniętej obecności militarnej sił zbrojnych USA w celu wsparcia bezpieczeństwa sojuszników z NATO i partnerów w regionie (Protokoły akcesyjne Szwecji i Finlandii do NATO, 2022-07-05).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.