Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

TAGVIEW coraz bliżej

Bezzałogowce, Wojska lądowe, 09 lutego 2024

Spółki BAE Systems i Trusted Autonomous Systems zakończyły 4-letni program badawczy dotyczący rozwoju nowej generacji systemów bezzałogowych Trusted Autonomous Ground Vehicles in Electronic Warfare (TAGVIEW) dla Australian Army (wojsk lądowych). W czasie programu rozwijana była zaawansowana sztuczna inteligencja, która znajdzie zastosowanie w bezzałogowych pojazdach lądowych.

Program TAGVIEW był realizowany od 2019. Od tamtej pory na bezzałogowce przekonwertowano co najmniej 20 transporterów M113/ Zdjęcie: BAE Systems

System TAGVIEW ma umożliwić działanie wielu bezzałogowym pojazdom lądowym jednoczesną realizację misji równolegle z identyfikacją i unikaniem potencjalnych zagrożeń. System ma budowę modułową i jest zintegrowany z systemem zarządzania pojazdem od BAE Systems. Oznacza to, że będzie kompatybilny z szeroką gamą lądowych bezzałogowców. W przyszłości może zostać zintegrowany z szeroką gamą technologii. Mowa m.in. o kamerach, sensorach LiDaR, układach nawigacji i systemach planowania trasy.

Podczas fazy badań i demonstracji TAGVIEW został zamontowany na kilku transporterach opancerzonych M113 po konwersji do odmiany opcjonalnie załogowej (OCCV). Sprawdzano je pod kątem przemieszania się, logistyki i działań poszukiwawczych. (20 bezzałogowych M113AS4, 2021-11-23)


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.