Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Z Pragi do Tbilisi

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 30 marca 2024

Port lotniczy im. Václava Havla w Pradze poinformował, że gruzińskie linie Georgian Wings planują uruchomić 4 maja 2024 loty na trasie Tbilisi – Praga.

Połączenie to ma być obsługiwane dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty – przez Boeingi 737-300, mogące zabrać na pokład 148 pasażerów.

Loty Georgian Wings na trasie Tbilisi – Praga mają być wykonywane we wtorki i soboty / Zdjęcie: Georgian Wings

Linie lotnicze Geo Sky zostały założone w 2017 w Gruzji i początkowo specjalizowały się w wykonywaniu lotów cargo, budując swoją pozycję zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym. Po 6 latach przewoźnik ten zdecydował się powiększyć swoją ofertę o loty pasażerskie, wykonywane pod marką Georgian Wings. Od lipca 2023 Georgian Wings obsługują zarówno trasy krajowe jak i międzynarodowe. Aktualnie flota tego przewoźnika składa się z jednego Boeinga 737-300 ze znakami rejestracyjnymi 4L-GEK, oblatanego 14 maja 1991.

W tegorocznym letnim rozkładzie lotów z Pragi znalazło się 168 kierunków, obsługiwanych przez 69 linii lotniczych. Lista nowych tras obejmuje: Astanę, Brindisi, Port lotniczy Dubaj-Al-Maktum, East Midlands, Florencję, Izmir, Kiszyniów, La Palmę, Ponta Delgadę, Poznań, Tallinn, Tbilisi, Taszkent i Weronę.

Wśród nowych przewoźników operujących do Pragi znaleźć się mają Qanot Sharq Airlines wykonujące loty do Taszkientu, SCAT Airlines obsługujące rejsy do Astany, FlyOne latające do Kiszyniowa, Arkia realizujące loty do Tel Awiwu, KM Malta obsługujące trasę na Maltę i wspomniane Geo Sky.

Zgodnie z przewidywaniami władz portu lotniczego w Pradze, w bieżącym roku na lotnisku tym ma zostać obsłużone ponad 16 mln pasażerów, a pod względem liczby kierunków i przewoźników ma ono osiągnąć niemal 90 % oferty z rekordowego 2019.

Według dyrektora wykonawczego ds. rozwoju biznesu lotniczego Jiříego Vyskoča, praskie lotnisko powinno osiągnąć poziom ruchu pasażerskiego sprzed pandemii do końca 2025 lub na początku 2026 (Powrót trasy Astana – Praga, 2024-02-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.