Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Finansowanie A26

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 12 kwietnia 2010

Według szwedzkiej prasy, Sten Tolgfors minister obrony tego kraju, zapowiedział, że program budowy nowych okrętów podwodnych zostanie włączony do propozycji nowego budżetu.

Artystyczna wizja nowej jednostki. Do tej pory nie powstał jednak jeszcze jej projekt techniczny / Rysunek: Kockums

Sten Tolgfors ujawnił, że program wzmocnienia potencjału podwodnego marynarki wojennej zakłada zakup 2 nowych okrętów A26 oraz modernizację trzech, wykorzystywanych obecnie jednostek typu Gotland. Pierwsza transza środków na finansowanie tych przedsięwzięć powinna znaleźć się w projekcie przyszłorocznego budżetu. Jego założenia będą dyskutowane w bieżącym tygodniu, w łonie szwedzkiego rządu.

A26 (zobacz: Wymagania techniczne dla A26 zatwierdzone) mają po 2018 zastąpić dwa, starzejące się okręty typu Västergötland/Södermanland (A17): Södermanland i östergötland, które rozpoczęły służbę 20 lat temu.

Nowsze Gotlandy mają, w myśl założeń ministerstwa obrony, przejść głęboką modernizację, w oparciu o część podsystemów pokładowych, projektowanych dla A26. Powinno to pozwolić na znaczne wzmocnienie potencjału sił podwodnych Szwecji w trzeciej dekadzie XXI wieku.

Sten Tolgfors powiedział, że podstawowy rejon zainteresowania marynarki wojennej Szwecji, Morze Bałtyckie, pozostaje stabilne, a jedynie rejon St. Petersburga i Królewca należy do Rosji, jedynego kraju spoza struktur NATO i UE. Z drugiej jednak strony minister broni kosztownego programu, przypominając, że nie można określić, czy stan ten utrzyma się w przyszłości.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.