Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Otwarcie fabryki amunicji w Mesquite

Przemysł zbrojeniowy, Infrastruktura, 03 czerwca 2024

Kilka dni temu Amerykanie otworzyli nową fabrykę komponentów amunicji artyleryjskiej Universal Artillery Projectile Lines (UAPL) w Mesquite w Teksasie. Zarządzać zakładem będzie General Dynamics Ordnance and Tactical Systems (GD-OTS).

Zakład UAPL dzięki zautomatyzowanej linii produkcyjnej ma zwiększyć amerykańską produkcję elementów metalowych amunicji artyleryjskiej o ponad 200% / Zdjęcie: US Army

Fabryka ta jest ważnym przykładem jak modernizujemy naszą bazę przemysłową wywodzącą się jeszcze z czasów II wojny światowej. Armia przeznacza ponad miliard dolarów każdego roku by wdrażać te krytyczne ulepszenia. [...] Budujemy nowe linie produkcyjne w całym kraju i rozszerzamy kontrakty z już istniejącymi fabrykami by zwiększyć tempo produkcji i zdolności – powiedziała sekretarz US Army Christine Wormuth.

UAPL będzie mogła wytwarzać na dużą skalę części metalowe amunicji dzięki wyposażeniu w nowoczesne oprzyrządowanie do obróbki dużych elementów metalowych. Uruchomienie zakładu zwiększy możliwości produkcyjne tych elementów w USA o ponad 200%.

Tamtejsze linie produkcyjne spełniają potrzeby US Army w zakresie wysokiego poziomu automatyzacji, nowoczesnych praktyk produkcyjnych i cyfrowego zarządzania danymi. Fabryka ma być w stosunkowo łatwy sposób dostosowywana do produkcji elementów metalowych amunicji różnych typów począwszy od kal. 60 mm do kal. 155 mm.

Za budowę UAPL odpowiada GD-OTS, która otrzymała finansowanie w wysokości 576 mln USD z budżetu na rok fiskalny 2022 i 2023. Następnie fabryka ma wejść w podporządkowanie kapitałowe US Army, która w dalszej kolejności wydzierżawi zakład GD-OTS.

Zakład UAPL stanowi jeden z elementów zwiększania produkcji amunicji artyleryjskiej w USA. Do końca 2025 Amerykanie zamierzają wytwarzać miesięcznie 100 tys. sztuk amunicji kal. 155 mm (Więcej trotylu z Nitro-Chemu dla USA, 2024-04-25, Całodobowa produkcja w Nammo, 2024-02-15, Budowa fabryki amunicji w Niemczech, 2024-02-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.