Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Morski NH90 również we Francji

Marynarka wojenna, 01 maja 2010

Francuskie ministerstwo obrony poinformowało wczoraj o przejęciu przez agencję zamówień wojskowych DGA, pierwszego z morskich śmigłowców NH90.

Francuzi zamówili 27 śmigłowców NH90 NFH, jako wyposażenie części swoich okrętów wojennych, w tym dużych fregat (niszczycieli) typu Horizon i FREMM oraz fregat La Fayette / Zdjęcie: DGA

Informacja została podana ze sporym opóźnieniem. La direction générale de l'armement (DGA), odebrało od NHIndustries pierwszy z zamówionych NH90 w wersji morskiej NFH, już 23 kwietnia. W ten sposób Francja stała się drugim po Holandii właścicielem śmigłowców tej wersji (zobacz: Pierwszy morski NH90).

Marine Nationale zamierza otrzymać łącznie 27 takich śmigłowców, z czego 13 w wersji wsparcia i 14 - bojowej. Póki co, Francuzi wykorzystają pierwszą z maszyn do testów i szkolenia. Zostanie ona przyjęta do służby pod koniec przyszłego roku. Ostatni z zamówionych NH90 powinien zostać przekazany odbiorcy w 2021.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.