Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Korea Północna przygotowuje próbę atomową

Strategia i polityka, 20 lutego 2011

Według nieoficjalnych źródeł południowokoreańskich, Korea Północna przygotowuje trzecią próbę atomową. Być może zdetonowany zostanie ładunek uranowy.

Według południowokoreańskich mediów, na poligonie Punggye-ri w północnej prowincji Hamgyong (mapka: yonhap news, zdjęcie: Google) rozpoczęto drążenie tuneli potrzebnych do przeprowadzenia próby atomowej. Byłaby to trzecia taka próba przeprowadzona przez Koreę Północną. Poprzednie ten kraj zrealizował w październiku 2006 i maju 2009 (Północnokoreańska próba atomowa, 2009-05-25). Ich oceny nie były jednoznaczne.

Poprzednie próby dotyczyły ładunków opartych na plutonie. Nowa próba może być - według analityków - przeprowadzona z wykorzystaniem ładunku uranowego. W listopadzie ub.r. Korea Północna poinformowała o rozpoczęciu wzbogacania uranu w zakładach w Pyongyang. Oficjalnie w celach cywilnych, ale możliwe jest wykorzystanie wzbogaconego uranu do budowy ładunku atomowego.

Korea Północna niedaleko granicy z ChRL, w Dongchang-ri buduje nowoczesny kompleks startowy dla rakiet dalekiego zasięgu. Będzie mogła stamtąd wystrzelić rakietę balistyczną o zasięgu sięgającym terytorium USA. Poprzednie próby północnokoreańskich rakiet balistycznych dalekiego zasięgu, w latach 1998, 2006 i 2009 (Pierwsza rakieta kosmiczna Seulu, 2009-06-02), zakończyły się jedynie częściowym powodzeniem. To oznacza, że Korea Północna nie dysponuje jeszcze skutecznymi środkami przenoszenia broni atomowej.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.