Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próba Brahmosa na Bałtyku

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 22 lutego 2011

Przedstawiciele BrahMos Aerospace poinformowali na IDEX 2011, że na połowę roku zaplanowano wystrzelenie naddźwiękowego samosterującego pocisku rakietowego Brahmos z okrętu płynącego na Bałtyku.

Zapowiadane wcześniej plany istniejącej od 1998 indyjsko-rosyjskiej spółki BrahMos Aerospace Ltd. potwierdził podczas IDEX 2011 jej dyrektor, A. Sivathanu Pillai. Pocisk ma zostać wystrzelony w ramach testów fregaty projektu 1135.6 klasy Talwar - INS Teg (zwodowanej w listopadzie 2009, Wodowanie fregaty dla Indii, 2009-11-28, Wodowanie kolejnego Talwara, 2010-06-25), budowanej dla marynarki wojennej Indii przez stocznię Jantar w Kaliningradzie. Zbudowaną w Indiach pionową wyrzutnię i system kontroli ognia przywieziono tam jeszcze w 2009. Wcześniej, podczas Euronaval 2010, o próbach planowanych na początek 2011, informował Aleksandr Maksiszew, jeden z rosyjskich dyrektorów BrahMos Aerospace.

Dotychczasowe próby morskich Brahmosów prowadzono na Zatoce Bengalskiej (Udana próba BrahMosa, 2010-03-21). Brahmos jest pierwszym na świecie naddźwiękowym (prędkość maks. Ma2,8) pociskiem manewrującym znajdującym się w uzbrojeniu marynarki wojennej. BrahMosy znajdują się już w uzbrojeniu wojsk lądowych. Opracowywana jest wersja wystrzeliwana spod wody i z samolotów (Lotniczy BrahMos w 2012, 2010-01-08). Rozwijana jest też wersja hiperdźwiękowa, rozwijająca prędkość ponad Ma5 (Rosja i Indie budują rakietę hiperdźwiękową, 2007-09-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra