Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Stępka pod Ansona

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 16 października 2011

13 października w stocznie BAE Systems w Barrow-In-Furness położono stępkę pod piąty już, wielozadaniowy okręt podwodny typu Astute, Anson.

Drugi z serii atomowych brytyjskich okrętów wielozadaniowych, Ambush, po opuszczeniu hangaru montażowego w Barrow-In-Furness, tego samego, który obecnie zajmuje Anson / Zdjęcie: BAE Systems

Uroczystość zgromadziła ponad stu gości, w tym wiceministra obrony, Geralda Howartha. Stępka, w tym wypadku jeden z gotowych już elementów kadłuba o masie190 t (średnicy 11 i długości 7 m), posłuży do zainstalowania w nim w przyszłości pomieszczenia kontroli systemu napędowego.

Po zakończeniu budowy Anson będzie miał 97 m długości i wyporność 7400 t. Jego uzbrojenie składać się będzie z 6 wyrzutni torped kalibru 533 mm, mogących odpalać 38 torped Spearfish lub pocisków samosterujących Tomahawk.

Royal Navy zamówiła 7 jednostek tego typu. Jedna z nich już służy (zobacz: Astute przyjęty do służby), druga rozpoczyna próby morskie (zobacz: Zanurzenie HMS Ambush). Kolejne dwie - nie licząc Ansona - znajdują się w różnych stadiach montażu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.