Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod Ansona

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 16 października 2011

13 października w stocznie BAE Systems w Barrow-In-Furness położono stępkę pod piąty już, wielozadaniowy okręt podwodny typu Astute, Anson.

Drugi z serii atomowych brytyjskich okrętów wielozadaniowych, Ambush, po opuszczeniu hangaru montażowego w Barrow-In-Furness, tego samego, który obecnie zajmuje Anson / Zdjęcie: BAE Systems

Uroczystość zgromadziła ponad stu gości, w tym wiceministra obrony, Geralda Howartha. Stępka, w tym wypadku jeden z gotowych już elementów kadłuba o masie190 t (średnicy 11 i długości 7 m), posłuży do zainstalowania w nim w przyszłości pomieszczenia kontroli systemu napędowego.

Po zakończeniu budowy Anson będzie miał 97 m długości i wyporność 7400 t. Jego uzbrojenie składać się będzie z 6 wyrzutni torped kalibru 533 mm, mogących odpalać 38 torped Spearfish lub pocisków samosterujących Tomahawk.

Royal Navy zamówiła 7 jednostek tego typu. Jedna z nich już służy (zobacz: Astute przyjęty do służby), druga rozpoczyna próby morskie (zobacz: Zanurzenie HMS Ambush). Kolejne dwie - nie licząc Ansona - znajdują się w różnych stadiach montażu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.