Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Milion bezrobotnych

Przemysł zbrojeniowy, 29 października 2011

Jeżeli wydatki Pentagonu w ciągu najbliższej dekady zmniejszą się o bilion USD, pracę straci milion osób. Spowolniony zostanie również wzrost gospodarczy, wynika z analizy Aerospace Industries Association.

Linia montażowa pierwszych myśliwców Lockheed Martin F-35. Program ich budowy notuje spore opóźnienia. Mniejsze będą również zamówienia w pierwszych latach produkcji seryjnej. Kolejne cięcia budżetowe będą musiały odbić się również na programie JSF i w konsekwencji doprowadzić do poważnych problemów producenta / Zdjęcie: Lockheed Martin

Konieczność zmniejszenia wydatków federalnych w ciągu najbliższej dekady o 2,2 bln USD wiąże się z ustaleniem cięć w poszczególnych resortach. Jeżeli parlament nie zdoła ustalić tych zasad, redukcje zostaną zrealizowane w sposób automatyczny, w zależności od wielkości obecnych wydatków poszczególnych branż.

Pentagon przygotowuje się obecnie do zmniejszenia wydatków o ok. 400 mld USD. Pułap ten uznano za możliwy do osiągnięcia (zobacz: Nic ponad 350 mld USD). Głębsze cięcia mają uniemożliwić siłom zbrojnym wypełnianie stawianych przed nimi zadań. Tymczasem w przypadku braku parlamentarnego porozumienia, wojsko straci nie 400, a 900 mln, a nawet 1 bln USD.

Do tej pory nie wskazywano jednak na gospodarcze skutki drastycznego ograniczenia wydatków obronnych. Analizę, na zlecenie AIA, przeprowadziła ostatnio grupa ekonomistów z George Mason University.

Stwierdzili oni, że utrata 1 bln USD doprowadzi do zwolnienia nawet miliona pracowników, zwiększając stopę bezrobocia z obecnych 9,1 do 9,7%.

Dodatkowe, nieplanowane obecnie cięcia, ograniczą wydatki Pentagonu średnio o 45 mld USD rocznie. To z kolei doprowadzi do ograniczenia PKB, średnio o 86 mld USD i zmniejszy prognozowane tempo wrzostu amerykańskiej gospodarki w 2013 z 2,3 do 1,7% PKB.

Amerykański przemysł zbrojeniowy zatrudnia przy bezpośredniej produkcji na rzecz wojska ok. 3 mln osób. To największa liczba na świecie (konkurować w tej dziedzinie mogą jedynie Chińczycy, choć dane na temat sektora zbrojeniowego w tym kraju są jedynie szacunkowe). Wraz z koperantami i przemysłem pomocniczym, grupa osób zależna od zamówień wojskowych w USA jest zdecydowanie większa.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.