Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Oblot trzeciego PAK FA

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 22 listopada 2011

Dzisiaj z lotniska fabrycznego KNaAPO w Komsomolsku nad Amurem wystartował trzeci prototyp myśliwca Suchoj T-50 (PAK FA).

Do tej pory Rosjanie nie ujawnili zdjęć 3. prototypu. Dostępne są jedynie obrazy jego poprzedników... / Zdjęcie: Suchoj

Lot odbył się dzień po pierwszych informacjach od rosyjskich spotterów, o pojawieniu się najnowszego T-50 na lotnisku w Komsomolsku.

Za sterami maszyny zasiadł Siergiej Bogdan, ten sam który 29 stycznia 2010 oblatał pierwszy, a 3 marca bieżącego roku również drugi prototyp (zobacz: PAK FA oblatany, Początek prób w locie drugiego PAK FA). Lot trwał godzinę. W jego trakcie oblatywacz sprawdził podstawowe charakterystyki lotne i pracy silnika myśliwca, nie stwierdzając - według producenta - żadnych problemów.

Według przedstawicieli rosyjskiego sektora lotniczego, program testów w powietrzu ma zakończyć się w przyszłym roku i objąć 3 lub 4 prototypy. Później powinno zostać zbudowanych 10 samolotów z produkcji niskoseryjnej, przeznaczonych głównie do testów uzbrojenia i taktyki. Pierwsze samoloty seryjne mają trafić do wojsk lotniczych w 2015.

Na oblatanym dzisiaj T-50 powinna zostać zainstalowana nowa stacja radiolokacyjna ze skanowaniem fazowym. Nie jest jednak pewne, czy będzie to demonstrator czy prototyp w konfiguracji seryjnej. Część lokalnych mediów, powołując się na przedstawicieli przemysłu, twierdzi, że trzeci PAK FA będzie ostatnim prototypem, inne, że dopiero na czwartym zostaną zainstalowane systemy, przewidziane jako standard pierwszych serii produkcyjnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.