Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Mega kontrakt sfinalizowany

Lotnictwo cywilne, 15 lutego 2012

Boeing i indonezyjska Lion Air podpisały umowę w sprawie zakupu 230 samolotów pasażerskich rodziny B737 (z opcją na 150 kolejnych). To największy kontrakt w historii amerykańskiego koncernu.

Artystyczna wizja nowego Boeinga 737 Lion Air / Rysunek: Boeing

Pierwsze informacje o podjęciu ostatecznych decyzji o zakupie niespotykanej na co dzień liczby samolotów pochodzą z listopada ubiegłego roku, po wizycie prezydenta Baracka Obamy w Indonezji (zobacz: Rekord pobity!).

14 lutego bieżącego roku Lion Air i amerykański koncern podpisały końcową umowę w tej sprawie. Linia zamówiła 201 Boeingów 737 MAX i 29 egz. modelu 737-900ER. Ten pierwszy jest dopiero opracowywany, w oparciu o nowe silniki i zmodernizowany w niewielkim stopniu płatowiec. Dostawy powinny rozpocząć się w 2017. Lion Air będzie przy tym pierwszym użytkownikiem odmiany MAX 9 - największego w ofercie małego Boeinga.

Model 737-900ER przekazywany jest odbiorcom od czterech lat. Pierwszym użytkownikiem była zresztą także Lion Air. Linia ta wykorzystuje obecnie 57 samolotów tego typu, 113 innych czeka na dostawę, w ramach poprzednich kontraktów. Flotę dopełnia 20 innych samolotów, w tym starsze modele rodziny 737, MD-90-30 i Boeingi 747-400.

Według cen katalogowych, wczorajsze zamówienie ma wartość 22,4 mld USD. Można się jednak spodziewać mniejszej kwoty, ze względu na ilość kupowanych samolotów. Indonezyjczycy


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra