Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

760 Strykerów DVH

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 06 marca 2012

Do końca bieżącego roku amerykańskie wojska lądowe powinny dysponować 760 transporterami Stryker DVH, ze wzmocnionym pancerzem i podłogą w kształcie litery V.

Według danych Pentagonu, stosowanie nowych transporterów znacznie zmniejszyło straty w Afganistanie. Koszt Strykera DVH oceniany jest na 1,8-2 mln USD / Zdjęcie: US Army

Przedstawiciele US Army poinformowali, że do tej pory do Afganistanu dostarczono ok. 300 Strykerów DVH. 40 razy stały się one celem ataków z użyciem IED. W 38 przypadkach załogi i żołnierze desantu wyszli z pojazdów bez szwanku.

Prace nad nowym modelem transportera prowadzono od kilku lat. W lipcu 2010 Pentagon zlecił General Dynamics Land Systems dostawę pierwszych 450 egz. Rok później pierwszy pojazd trafił do odbiorcy. Tempo dostaw jest bardzo duże. Do końca bieżącego roku US Army będzie dysponowała 760 Strykerami DVH.

Mimo tego przedstawiciele US Army poinformowali, że w Afganistanie pozostanie niewielka liczba pojazdów starego typu, w nie produkowanych odmianach, w tym rozpoznania skażeń (model M1135) i wsparcia (M1128 MGS, z działem kalibru 105 mm).

Ze względu na nową podłogę, dodatkowe opancerzenie kadłuba oraz nowe zawieszenie (wyższe i niezależne dla każdego z kół), masa Strykera DHV wzrosłą z ok. 21 do 24-27 t (zobacz: Dodatkowe, zmodernizowane Strykery).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.