Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy Poseidon dostarczony

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 08 marca 2012

6 marca przedstawiciele Boeinga poinformowali, że dwa dni wcześniej przekazali US Navy pierwszy samolot morski P-8A Poseidon. Lotnictwo marynarki chce kupić łącznie 117 takich maszyn.

Start seryjnego Poseidona z lotniska zakładowego Boeinga w Seatlle do lotu do bazy Naval Air Station Jacksonville, na Florydzie, gdzie rozpocznie się szkolenie przyszłych załóg / Zdjęcie: Boeing

Posejdon to przebudowany Boeing B737-800, od którego zapożyczono kadłub, większość systemów lotu i silniki CFM567. Maszyna otrzymała jednak 5 dodatkowych zbiorników paliwa, które zdecydowanie zwiększą zasięg działania. P-8A zostanie wyposażony w boje hydroakustyczne, bomby głębinowe, torpedy, a do zwalczania okrętów nawodnych - pociski AGM-84 Harpoon. Przewidywany jest również wariant rozpoznania radioelektronicznego.

P-8A zastąpią - wspólnie z bezzałogowymi RQ-4N - starzejące się Lockheedy P-3C Orion. Wstępne, ramowe zamówienie na 108 samolotów tego typu złożono w 2004. Pierwszy lot prototypu odbył się w kwietniu 2009 (zobacz: Oblot Posejdona). Na początku ubiegłego roku Pentagon podpisał z Boeingiem porozumienie o dostawach pierwszej partii samolotów seryjnych (zobacz: Zamówienie seryjnych Posejdonów).

Do tej pory zbudowano także 8 samolotów testowych, z których 2 wykorzystano do prób naziemnych. Jeden z prototypów, przechodzący serię prób w Naval Air Station Patuxent River, ma za sobą już 1,5 tys. h lotów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.