Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie Virginio Fasana

Marynarka wojenna, 02 kwietnia 2012

31 marca, w należącej do Fincantieri stoczni Riva Trigoso w Genui, zwodowano drugą fregatę typu FREMM, Virginio Fasan. Zostanie przekazana marynarce wojennej Włoch w 2013.

Wodowanie drugiej z włoskich fregat typu FREMM. Są to okręty o długości 139 m i wyporności 5900 t. Fincantieri, występuje jako główny wykonawca zlecenia ich budowy, posiadając 51% udziałów w spółce joint-venture Orizzonte Sistemi Navali. Drugi udziałowiec - Finmeccanica - pozostałą, mniejszościową pulę udziałów / Zdjęcie: Fincantieri

W uroczystości wodowania wzięli udział przedstawiciele resortu obrony, marynarki wojennej oraz producentów. Matką chrzestną została Gina Fasan, córka Virginio Fasana, bohatera II wojny światowej.

Marina Militare planowała zakup 10 francusko-włoskich fregat typu FREMM dla zastąpienia jednostek typu Lupo i Maestrale. Ze względu na obecne cięcia budżetowe, Rzym rozpatruje jednak możliwość ograniczenia zamówienia do 6 okrętów (zobacz: Mniej włoskich F-35).

Do tej pory stocznia w Genui zwodowała - w kwietniu ubiegłego roku - pierwszą fregatę, Carlo Bergamini. Jest to jednostka wielozadaniowa, uzbrojona m.in. w działo Otobreda kalibru 127 mm.

Virginio Fasan jest pierwszą z czterech planowany fregat w odmianie zwalczania okrętów podwodnych. Różni się ona od pierwszej zastosowaniem dwóch dział kalibru 76 mm oraz bogatszym zestawem do działań ZOP.

Okręt, po doposażeniu i testach morskich, zostanie przekazany użytkownikowi w połowie 2013.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra