Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Odnaleziono szczątki Superjeta

Lotnictwo cywilne, 10 maja 2012

Śmigłowiec poszukiwawczy odnalazł szczątki rozbitego wczoraj w Indonezji samolotu pasażerskiego Superjet-100. Ich stan wskazuje na to, że nikt nie przeżył katastrofy.

Szczątki całkowicie rozbitego wczoraj w Indonezji samolotu pasażerskiego Superjet-100 (Katastrofa Superjeta 100 w Indonezji, 2012-05-09) odnaleziono na zalesionym zboczu nieczynnego wulkanu, niedaleko szczytu Mount Salak (zdjęcie: Wojska lotnicze Indonezji). Na jednym z fragmentów widać charakterystyczne biało-niebieskie logo. Szczątki zajmują dużą powierzchnię stromego klifu. Ich stan wskazuje na to, że nikt nie przeżył katastrofy.

Załoga samolotu podczas przygotowań do lotu pokazowego

Lokalizacja szczątków utrudnia akcję ratowniczą, w tym odnajdywanie i transport ciał ofiar. Możliwy jest jedynie dostęp naziemny do tego rejonu. W akcji bierze udział ponad tysiąc osób z różnych formacji.

Zaginiony Suchoj Superjet 100 na lotnisku w Dżakarcie

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Pod uwagę brany jest błąd pilotażowy lub awaria techniczna. Warto zauważyć, że załogę rozbitego samolotu stanowili doświadczeni oblatywacze Suchoja - Aleksandr Jabłoncew i Aleksandr Koczetkow. Niektórzy analitycy twierdzą, że chcąc zademonstrować możliwości samolotu mogli oni przekroczyć granice bezpieczeństwa. Lot odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych. W rejonie katastrofy panowała gęsta mgła.

Centrum operacyjne, zarządzające poszukiwaniami zaginionego samolotu / Wszystkie zdjęcia: Sergiej Dolia


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.