Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Parlamentarzyści w DWS

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 14 czerwca 2012

Członkowie sejmowej Komisji Obrony Narodowej odwiedzili DWS w Krakowie, gdzie zapoznali się z wyposażeniem i zdolnością operacyjną najbardziej elitarnego komponentu polskich sił zbrojnych.

Podczas swojej wizyty w Krakowie 12 czerwca, członkowie sejmowej komisji mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem i uzbrojeniem żołnierzy jednostek specjalnych: JW Agat, JW GROM, JW Formoza, JW Komandosów i JW Nil. Parlamentarzystów poinformowano również o zadaniach, jakie pełnią zadaniowe zespoły bojowe TF49 i TF50 w Afganistanie

Swój sprzęt prezentowali członkowie grup bojowych z wszystkich pięciu jednostek wchodzących w skład Wojsk Specjalnych: Jednostki Wojskowej Agat z Gliwic (Agat powraca, 2011-03-28, Agat sformowany, 2011-07-06), Jednostki Wojskowej Formoza z Gdyni, Jednostki Wojskowej GROM z Warszawy, Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca i Jednostki Wojskowej Nil z Krakowa (Nowa jednostka wojsk specjalnych, 2009-09-06).

Parlamentarzyści z sejmowej Komisji Obrony Narodowej na wspólnym, pamiątkowym zdjęciu z komandosami z pięciu jednostek specjalnych, jak i ich przełożonymi z Dowództwa Wojsk Specjalnych

Wystawiono bardzo szeroki przekrój sprzętu, od wyposażenia osobistego i ręcznej broni palnej, poprzez broń ciężką, środki łączności (w tym satelitarnej) aż po pojazdy i mobilne stanowisko dowodzenia (kontener dowodzenia, namioty, kuchnie polowe i inne).

 Na strzelnicy odbyła się także pokaz dynamiczny przeprowadzony przez żołnierzy z GROM-u i JW Komandosów. Ze względów bezpieczeństwa nie stosowano amunicji bojowej, ale treningowe naboje z pociskami barwiącymi. Komandosi prezentowali działania w parach i sekcjach bojowych / Zdjęcia: Paweł Ścibiorek

Przewodniczący Komisji Obrony Narodowej, prof. Niesiołowski wyraził wysokie uznanie dla żołnierzy wojsk specjalnych i powiedział, że jest przekonany o poparciu przez Komisję zwiększenia finansowania najmłodszego rodzaju polskich sił zbrojnych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.