Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pociski PAC-3 dla Kuwejtu

Wojska lądowe, 26 lipca 2012

Pentagon chce sprzedać Kuwejtowi 60 pocisków PAC-3, 20 wyrzutni, po 4 stacje kontroli i radary do systemów przeciwlotniczych Patriot. Kontrakt ma być wart 4,2 mld USD.

MIM-104F Patriot PAC-3 jako jedyny pocisk z całej rodziny systemów Patriot został wyprodukowany przez Lockheed Martin Integrated System (dawniej Martin Marietta), nie zaś przez Raytheona / Zdjęcię: Lockheed Martin

20 lipca DSCA - agencja, która odpowiada za amerykańskie zagraniczne transakcje zbrojeniowe, poinformowała Kongres o planowanej umowie. Przewiduje się w niej sprzedaż do Kuwejtu 60 pocisków MIM-104 Patriot PAC-3, 20 wyrzutni M901, czterech radarów (AN/MPQ-65), tyleż samo stacji kontroli (AN/MSQ-104 ECS), a także części zamiennych. Dostawca systemów ma się również zobowiązać do przeszkolenia załóg obsługujących nowy sprzęt. Teraz legislatywa ma 30 dni na zajęcie stanowiska w sprawie planowanej transakcji.

Kuwejt posiada prawdopodobnie 5 baterii systemu Patriot (Pociski Patriot dla Kuwejtu, 2010-08-12, ZEA kupiły Patrioty za 3,3 mld USD, 2008-12-20, Patrioty dla ZEA i Kuwejtu, 2007-12-06), w tym 2 PAC-3 i 3 PAC-2. Każda z nich składa się z 4 wyrzutni.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.