Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze testy Defendera

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 27 lipca 2012

Piąty z planowanych sześciu niszczycieli Typ 45 opuścił stocznię w Scotstoun i udał się na pierwsze testy morskie. Przekazanie okrętu brytyjskiej marynarce wojennej planowane jest na początek 2013.

6. i ostatni z planowanych do przyjęcia przez marynarkę wojenną niszczycieli typu 45 - HMS Duncan (na zdjęciu) w dalszym ciągu znajduje się w budowie. Stępkę pod okręt położono w  27 stycznia 2007 / Zdjęcie: Royal Navy

Testy Defendera mają trwać 3 tygodnie. W ich trakcie sprawdzone zostanie funkcjonowanie podstawowych systemów okrętu, odpowiedzialnych m.in. za manewrowość i napęd. Poddana próbie zostanie także sprawność systemów bojowych.

Kolejna tura testów zaplanowana jest na drugą połowę br. Jeżeli nie wystąpią żadne nieprzewidziane problemy, przyjęcie okrętu przez marynarkę wojenną odbędzie się zgodnie z ustalonym terminarzem. Wyjście w morze Defendera odbyło się zaledwie w kilka miesięcy po przyjęciu do wyposażenia innego okrętu Typ 45, HMS Dragon, (Dragon w Portsmouth, 2011-09-01), który dołączył do trzech pozostałych jednostek: HMS Daring, HMS Dauntless i HMS Diamond, stacjonujących w porcie w Portsmouth.

Zgodnie z planami marynarki wojennej, niszczyciele Typ 45 będą w przyszłości podstawowymi okrętami eskortowymi. Ich zadaniem ma być ochrona lotniskowców i jednostek desantowych. Wyposażone w system przeciwlotniczy/rakietowy Sea Viper (PAAMS), okręty mogą śledzić kilkaset celów w promieniu 400 km, jednocześnie zwalczając 10 z nich.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.