Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Diamond w służbie

Marynarka wojenna, 09 maja 2011

6 maja odbyła się uroczystość przyjęcia do służby trzeciego niszczyciela Typu 45, HMS Diamond. Royal Navy zamówiła 6 takich okrętów.

HMS Diamond. Niszczyciele Typu 45, będą podstawowymi jednostkami eskortowymi dla budowanych brytyjskich lotniskowców i wprowadzanych do służby okrętów desantowych. System przeciwlotniczy/przeciwrakietowy Sea Viper (PAAMS) - podstawowy oręż jednostki - może śledzić kilkaset celów w promieniu 400 km i zwalczać jednoczenie 10 z nich. Możliwości zwalczania jednostek nawodnych i podwodnych są mniejsze. Londyn zachowuje jednak możliwość doposażenia niszczycieli w przyszłości / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Uroczystość odbyła się w Portsmouth. Wzięły w niej udział setki osób, w tym minister obrony Liam Fox, matka chrzestna okrętu, Lady Johns oraz rodziny 190-osobowej załogi.

Przyjęcie do służby jest równoznaczne z osiągnięciem wstępnej gotowości bojowej. Podobne uroczystości odbyły się już o odniesieniu do HMS Daring - w czerwcu 2009 (zobacz: HMS Daring gotowy do działań) - oraz HMS Dauntless, w lipcu ubiegłego roku (zobacz: HMS Dauntless w służbie).

Czwarty, HMS Dragon dotrze do Portsmouth we wrześniu. Ostatni z zamówionych 6 niszczycieli powinien rozpocząć służbę w połowie dekady.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.