Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Diamond w służbie

Marynarka wojenna, 09 maja 2011

6 maja odbyła się uroczystość przyjęcia do służby trzeciego niszczyciela Typu 45, HMS Diamond. Royal Navy zamówiła 6 takich okrętów.

HMS Diamond. Niszczyciele Typu 45, będą podstawowymi jednostkami eskortowymi dla budowanych brytyjskich lotniskowców i wprowadzanych do służby okrętów desantowych. System przeciwlotniczy/przeciwrakietowy Sea Viper (PAAMS) - podstawowy oręż jednostki - może śledzić kilkaset celów w promieniu 400 km i zwalczać jednoczenie 10 z nich. Możliwości zwalczania jednostek nawodnych i podwodnych są mniejsze. Londyn zachowuje jednak możliwość doposażenia niszczycieli w przyszłości / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Uroczystość odbyła się w Portsmouth. Wzięły w niej udział setki osób, w tym minister obrony Liam Fox, matka chrzestna okrętu, Lady Johns oraz rodziny 190-osobowej załogi.

Przyjęcie do służby jest równoznaczne z osiągnięciem wstępnej gotowości bojowej. Podobne uroczystości odbyły się już o odniesieniu do HMS Daring - w czerwcu 2009 (zobacz: HMS Daring gotowy do działań) - oraz HMS Dauntless, w lipcu ubiegłego roku (zobacz: HMS Dauntless w służbie).

Czwarty, HMS Dragon dotrze do Portsmouth we wrześniu. Ostatni z zamówionych 6 niszczycieli powinien rozpocząć służbę w połowie dekady.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.