Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

HMS Dauntless w służbie

Marynarka wojenna, 18 listopada 2010

Wczoraj przyjęto oficjalnie do służby w Royal Navy drugi niszczyciel Typu 45, HMS Dauntless.

</span>Po prawie 4 latach od wodowania najnowszy, brytyjski niszczyciel wszedł do służby. W jego ślady pójdą jeszcze 4 okręty tego typu / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Uroczystość miała miejsce niecałe 4 miesiące po identycznym wydarzeniu, dotyczącym niszczyciela HMS Daring, pierwszej jednostki Typu 45 (zobacz: HMS Daring gotowy do działań).

Jednostka została zwodowana w stoczni Govan w Glasgow, należącej do BAE Systems, 23 stycznia 2007. Rozpoczęte później doposażenie i seria intensywnych testów morskich zakończyła się 2 grudnia, wejściem do macierzystego portu w Portsmouth. Dzień później niszczyciel został przekazany ministerstwu obrony (zobacz: HMS Dauntless w Portsmouth).

Kolejne miesiące upłynęły pod znakiem finalnych testów i ćwiczeń, zwieńczonych próbami w rejonie Hybrydów, z wykorzystaniem systemu przeciwlotniczego Sea Viper (PAAMS) i jego pocisków rodziny Aster.

Wczorajsza uroczystość jest jednoznaczna z osiągnięciem wstępnej gotowości bojowej. Pierwszą misję operacyjną zaplanowano na przyszły rok.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.