Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Dauntless w służbie

Marynarka wojenna, 18 listopada 2010

Wczoraj przyjęto oficjalnie do służby w Royal Navy drugi niszczyciel Typu 45, HMS Dauntless.

</span>Po prawie 4 latach od wodowania najnowszy, brytyjski niszczyciel wszedł do służby. W jego ślady pójdą jeszcze 4 okręty tego typu / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Uroczystość miała miejsce niecałe 4 miesiące po identycznym wydarzeniu, dotyczącym niszczyciela HMS Daring, pierwszej jednostki Typu 45 (zobacz: HMS Daring gotowy do działań).

Jednostka została zwodowana w stoczni Govan w Glasgow, należącej do BAE Systems, 23 stycznia 2007. Rozpoczęte później doposażenie i seria intensywnych testów morskich zakończyła się 2 grudnia, wejściem do macierzystego portu w Portsmouth. Dzień później niszczyciel został przekazany ministerstwu obrony (zobacz: HMS Dauntless w Portsmouth).

Kolejne miesiące upłynęły pod znakiem finalnych testów i ćwiczeń, zwieńczonych próbami w rejonie Hybrydów, z wykorzystaniem systemu przeciwlotniczego Sea Viper (PAAMS) i jego pocisków rodziny Aster.

Wczorajsza uroczystość jest jednoznaczna z osiągnięciem wstępnej gotowości bojowej. Pierwszą misję operacyjną zaplanowano na przyszły rok.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.